9. 1. 2014  Bratislava

Tretí ročník súťaže Schauma Škôlkam pozná víťaza

Škôlkari z Nededa vykreslili pre svoju škôlku 3 000 €

Do tretieho ročník výtvarného projektu Schauma Škôlkam sa tento rok zapojilo rekordných 419 materských škôlok. O rozprávkovú výhru 3 000 € na rozvoj škôlky súťažilo až 624 výkresov s detskými výtvormi. Víťaznú prácu s témou Naše mesto vytvorili škôlkari z MŠ v obci Neded, okres Šaľa.

Koniec roka 2013 bol v materskej škole v obci Neded výnimočne štedrý. Okrem sladkostí doniesol Mikuláš deťom aj výhru 3 000 €, ktorú si svojou šikovnosťou vykreslili v treťom ročníku výtvarného projektu Schauma Škôlkam. Dohromady poslalo 48 nededských škôlkarov do súťaže štyri výkresy. Víťazným sa napokon stal nápaditý 3D výkres, pri ktorého tvorbe sa deti inšpirovali dopravnou výchovou, ktorú absolvovali.

„Naša materská škola vôbec po prvýkrát niečo vyhrala. Samozrejme, je to vynikajúci pocit. Úspech z výhry nás motivuje k získavaniu ďalších ocenení pre rozvoj našej materskej školy. Pri odovzdaní šeku nám tiekli slzy radosti a šťastia, ďakujeme preto spoločnosti Henkel Slovensko,“ uviedla Silvia Kováčová, riaditeľka víťaznej škôlky.

Rozhodnúť o víťazovi pritom odborná porota nemala ľahké. Obľúbenosť súťaže každým rokom rastie a v ročníku 2013 sa do nej prihlásilo až 419 štátnych materských škôl, ktoré poslali dohromady 624 výkresov. Tému, ktorú mali škôlkari stvárniť, bolo Naše mesto. „Počet výkresov, ako aj ich kvalita nás opäť milo prekvapili. Naši škôlkari sú veľmi šikovní,“ hodnotí marketingová manažérka divízie Beauty Care zo spoločnosti Henkel Slovensko Zuzana Váry.

Materská škola s najkrajším výkresom by mala finančnú odmenu použiť na nákup vybavenia priestorov školy, didaktických pomôcok alebo na jej renováciou.
Škôlkari z Nededa v tom mali jasno. „Deti si vybrali interaktívnu mobilnú tabuľu Magic Box,“ uviedla riaditeľka Silvia Kováčová.
Hralo sa pritom aj iné skvelé ceny a ani ďalší účastníci súťaže neobišli naprázdno. Okrem hlavnej ceny súťažili škôlky o 10 balíčkov výrobkov od spoločnosti Henkel Slovensko a 60 polročných predplatných detského časopisu Včielka.

Podrobné informácie o výsledkoch, ako aj galériu so súťažnými výkresmi nájdete na www.schaumaskolkam.sk.