15. 5. 2014

Erika Ferenčáková novou finančnou riaditeľkou Henkel ČR a Henkel Slovensko

Henkel Slovensko má novú finančnú riaditeľku. Erika Ferenčáková spravuje financie spoločnosti Henkel nielen na Slovensku, ale aj v Česku.

Finančné operácie spoločnosti Henkel v Česku aj na Slovensku spravuje Erika Ferenčáková. Okrem zodpovednosti za meranie a analyzovanie finančných výsledkov spoločnosti je zodpovedná aj za optimalizáciu nákladov a vyhľadávanie príležitostí na zlepšenia. Monitoruje finančné výsledky a dohliada na to, aby finančné toky vo firme bežali v súlade s dlhodobo u stratégiou spoločnosti Henkel. „Najväčšou výzvou na novej pozícii bude pre mňa bližšia spolupráca medzi bratislavským Centrom zdieľaných služieb a lokálnou pobočkou Henkel,“ uvádza.

V spoločnosti Henkel začínala ako tímlíderka na oddelení pre dlhodobý majetok, krátko na to bola povýšená na manažéra procesu General Accounting v Centre zdieľaných služieb. Pracovné skúsenosti Erika Ferenčáková naberala predtým v spoločnosti IBM ako aj v zahraničí: „V Dubline som pracovala na finančnom oddelení poisťovne Aegon a v Londýne ako supervízor na finančnom oddelení spoločnosti Coffee Republic.“

Erika Ferenčáková vyštudovala priemyselné inžinierstvo a manažment na Slovenskej Technickej Univerzite v Trnave. V rámci ACCA (Association of Chartered Certified Accountants) získala Advanced diploma in Accounting & Business. Vo voľnom čase sa venuje golfu, joge a kresleniu.