5. 6. 2014  Düsseldorf / Nemecko

Henkel posilňuje svoju úspešnú obchodnú divíziu Pracích a čistiacich prostriedkov

Henkel kúpi skupinu Spotless za 940 miliónov eur

  • Posilnenie vedúceho postavenia v hlavnom regióne západnej Európy
  • Vysoko komplementárne segmenty trhu a technológie
  • Akvizícia silných značiek a popredných technológií
  • Ziskové obchody v oblasti pracích prostriedkov, prípravkov proti hmyzu a čistiacich prostriedkov pre domácnosť

Spoločnosť Henkel AG & Co. KGaA dnes podpísala dohodu o kúpe všetkých podielov skupiny Spotless Group SAS, ktorá má sídlo vo francúzskom meste Neuilly-sur-Seine. Finančné prostriedky zabezpečí spoločnosť BC Partners, pričom hodnota transakcie vrátane dlhov bola vyčíslená na 940 miliónov eur a celková suma bude vyplatená v hotovosti.

Spotless Group pôsobí v regióne západnej Európy prevažne v oblasti pracích prostriedkov (pracie absorpčné prúžky, odstraňovače škvŕn, farby na tkaniny), prípravkov proti hmyzu a čistiacich prostriedkov pre domácnosť. Medzi popredné značky spoločnosti patrí Eau Ecarlate, Dylon, Grey a Catch. Vo fiškálnom roku 2013 sa spoločnosti podarilo dosiahnuť obrat vo výške okolo 280 miliónov eur. Spotless Group má vedúce postavenie na etablovaných európskych trhoch vo Francúzsku, Taliansku, Španielsku, štátoch Beneluxu a Veľkej Británii, pričom zamestnáva okolo 470 ľudí.

„Táto akvizícia je súčasťou globálnej stratégie spoločnosti Henkel, cieľom ktorej je selektívne investovať do atraktívnych pozícií na rozvinutých trhoch súvisiacich s konkrétnymi kategóriami produktov,“ povedal generálny riaditeľ spoločnosti Henkel Kasper Rorsted. Kúpou skupiny Spotless Group posilníme našu trhovú pozíciu a zároveň prenikneme do segmentov s vysokým rastom zisku. Transakcia je tak spojená s okamžitým nárastom výnosov.“

„Popredné značky a technológie skupiny Spotless Group dokonale zapadnú do nášho portfólia z hľadiska obchodných divízií a regiónov a prinášajú veľký potenciál pre budúci rast našich ziskov,“ vysvetlil Bruno Piacenza, výkonný viceprezident spoločnosti, ktorý je v spoločnosti Henkel zodpovedný za divíziu Pracích a čistiacich prostriedkov.

Akvizícia ešte čaká na schválenie zo strany protimonopolných úradov, no očakáva sa, že sa celý proces akvizície uzavrie najneskôr v prvom kvartáli roku 2015.

Natálie Lorencová Henkel Corporate Communications Czech Republic, Slovakia, Hungary +420-220-101-116 natalie.lorencova@henkel.com Stiahnuť vizitku Pridať do mojej zbierky