15. 4. 2015

Schwarzkopf Looks 2015

Schwarzkopf Looks 2015: Štyri úchvatné účesy, vďaka ktorým budete samy sebou a zažiarite!

Nadčasové, kozmopolitné, trendové, ale stále originálne – také sú nové účesy z dielne Schwarzkopf - Schwarzkopf Looks 2015. Ich autorom je ako doposiaľ dvorný kaderník a stylista Armin Morbach, ktorý spojil sily s celebritným fotografom Mariom Testinom. Pred jeho objektívom stáli hviezdy ako Lady Diana, Madonna či Kate Moss a jeho fotografie sú známe na celom svete. Obaja umelci našli inšpiráciu pre tohtoročnú kolekciu trendových účesov v uliciach metropol Švédska, Francúzska, USA či Japonska. Či už hravý Pastel Story, drzý Micro Fringe, naturálne ženský Backcomb Grunge či rebelský Double Square, je na vás, ktorý si vyberiete a zažiarite ako tváre z titulok časopisov.

Individuálne a medzinárodné – ako štýl ulice, také sú Schwarzkopf Looks 2015, ktoré dávajú každej žene slobodu rozhodnúť sa, aký účes chce. „Urobte si účes, na aký máte práve chuť,“ takto vyjadril myšlienku celej kolekcie hviezdny fotograf Mario Testino. „Je len na vás, či chcete vyzerať sexi a divoko, alebo cool a uvoľnene,“ dodáva s tým, že každý jeden z účesov si môžu ženy prispôsobiť svojej osobnosti a situácii.

Každá žena môže vyzerať ako tvár z titulky časopisu!
To je ďalšie posolstvo kolekcie Schwarzkopf Looks 2015. „Všetky ženy môžu zažiť to, čomu sa hovorí „veľké entrée“ aj v skutočnom živote - vďaka týmto účesom,“ vysvetľuje kaderník Armin Morbach. „Viem si živo predstaviť ženu s účesom Double Square, ako prichádza na večeru do reštaurácie. S týmto účesom si zaručene získa všetky pohľady,“ dodáva. Jednotlivé looky tak odrážajú nielen štýl ulice svetových metropol, ale aj módne trendy z prehliadkových mól od Gucciho cez Louisa Vuittona až po Yvesa Saint Laurenta. A tak, ako v móde, aj pri účesoch Schwarzkopf Looks 2015 je dôležitý strih. „Aj tá najlepšia farba neukáže dobre, pokiaľ nie je kvalitný a správne zvolený strih vlasov,“ uzatvára Armin Morbach.


Drzý Micro Fringe
Mestský, moderný s jasným odkazom – taký je Micro Fringe, ktorý vyjadruje jednoznačný postoj každej silnej ženy. Je vhodný pre kreatívne dámy, ktoré sa chcú prejaviť. Tento look charakterizuje ultra krátka ofina, ktorá rámuje tvár a zvýrazňuje jej črty. Hladká štruktúra dokonale strihaného strihu sa bude vynímať na zdravých, lesklých a hladkých vlasoch rôznej dĺžky. Precízny strih v tmavom farebnom prevedení nechá vyniknúť ženské oči a pery a dodá jeho nositeľke tajomný, drzý ale aj elegantný šmrnc. Micro Fringe si priam pýta tmavé vlasy, zvýraznia ho odlesky fialovej, čiernej alebo modro-čiernej.

A ako si účes Micro Fringe udržiavať doma? „Vlasy umyte šampónom Schauma Mirror Gloss 24 h, ktorý dodá vlasom dokonalý lesk, vyhladí ich štruktúru a zároveň ich zanechá dokonalo ošetrené. Vlasy si vyfénujte pomocou okrúhlej kefy na vlasy a použite pri tom penové tužidlo Taft Ultimate. Finálny tvar a jednotlivé kontúry strihu môžete ešte zvýrazniť a vyhladiť žehličkou a zafixovať lakom na vlasy Taft Ultimate, ktorý navyše zintenzívni ich lesk,“ radí Armin Morbach.

Tip na farbu: Schwarzkopf Look Micro Fringe vynikne na tmavých farbách, skúste preto farbu na vlasy Palette Intensive Color Creme odtieň C1.


Hravý Pastel Story
Stačí pár prameňov inej pastelovej farby a váš účes bude rozprávať nový príbeh – to je úlohou práve tohto jednoduchého, jemného a uvoľneného trendu. Pastelové pramienky v blond vlasoch celkový look zjemnia a dajú mu úplne nový rozmer. Pri tomto looku nemusia byť vlasy veľmi lesklé, Armin Morbach odporúča použiť aj púder na vlasy. S jednoduchým oblečením pôsobí dievčensky, s legínami a teniskami „rockersky“ a v kombinácii s farebným kabátom sa za vami každý otočí. Pastel Story má mnoho podôb, nechajte si vlasy rozpustené, alebo si ich zapleťte do vrkočov.
„Aby vaše blond vlasy vyzerali zdravo a sviežo, použite šampón určený špeciálne pre ne. Odporúčam zosvetľujúci šampón essence Ultîme Citrus+Oil Blond & Bright, ktorý im dodá potrebnú starostlivosť a oživí blond farbu. Následne po celej dĺžke vlasov naneste penové tužidlo got2b Mind Blowing, a vyfénujte ich dosucha. Pomocou kulmy si pritočte jednotlivé pramene, uvoľnite ich prstami a zafixujte lakom na vlasy got2b Mind Blowing,“ hovorí Armin Morbach.

Tip na farbu: Schwarzkopf Look Pastel Story rozpovie svoj príbeh najlepšie na blond odtieňoch ako Schwarzkopf Color Mask, odtieň 1010. Ak použijete regeneračnú masku proti žltým odleskom essence Ultîme Citrus+ Oil Blond & Bright, budú vlasy pôsobiť ako prirodzene zosvetlené slnkom. Na vytvorenie pastelových akcentov použite špeciálne kriedy na vlasy, alebo sa poraďte s vašim Schwarzkopf kaderníkom o farbách Igora Royal Pearlescence.


Rebelský Double Square
Inšpiráciu pre tento look našli Armin Morbach a Mario Testino aj v 80. rokoch. Charakteristická je pre neho preto rebélia a vzdor. Ženy s týmto lookom budú priťahovať pozornosť všade, kam prídu. „Tento look je vhodný pre emancipovanú ženu, Janu z Arku v uliciach,“ dodáva Armin Morbach. Strih a farba sú pri looku Double Square rovnocenné. Sýte dvojfarebné kontrasty vyniknú na strihu s čistými líniami a celkový vzhľad účesu nemusí byť ideálne upravený. „Pokojne môže váš účes vyzerať ako včerajší bob,“ vysvetľuje rebéliu tohto looku Armin Morbach. S čiernym kostýmom alebo červenou večernou róbou sa stane vaším osobitým módnym rukopisom. Čisté línie tohto účesu odráža aj make-up: oči hrubo orámované linkou a tmavo-červený rúž doplňujú celkový look.

„Vlasy ošetrujte výrobkami z radu Gliss Kur Oil Nutritive, ktorý vďaka olejom vlasy vyživí a zanechá ich plné lesku. Po umytí si ich vyfénujte dohladka pomocou okrúhlej kefy. Štruktúra účesu má byť drsnejšia, použite penové tužidlo styliste Ultîme Amino-Q Hold, ktoré je možné nanášať aj do suchých vlasov. Na záver si celý účes zafixujte lakom na vlasy styliste Ultîme Amino-Q Hold a prípadne zvýraznite niektoré pramene produktmi na vyšší lesk,“ dodáva Armin Morbach.

Tip na farbu: Dvojfarebný strhujúci efekt Schwarzkopf Looku Double Square dosiahnete dvoma odlišnými červenými odtieňmi ako napríklad Palette Perfect Care Color odtieň 575 sýtočervený a odtieň 678 rubínovočervený. Tmavší odtieň použite na spodnej časti vlasov, alebo zvoľte tmavšiu základnú farbu vlasov a červenú iba na jednotlivé pramene.


Ženský Backcomb Grunge
Nežné dievčatko, ale aj sexi femme fatale – ako len chcete, look Backcomb Grunge si môžete upraviť podľa svojich predstáv a chutí. Vlasy by však mali mať dĺžku aspoň po bradu, aby sa dali zopnúť do voľného chvosta. Je na vás, či sa rozhodnete pre cestičku nabok alebo na stred, záleží len na tom, aby vlasy dokonale olemovali tvár – „‘Do what suits you’, toto motto je zvlášť vhodné pre tento vzhľad,“ vysvetľuje celebritný fotograf Mario Testino. „Na udržiavanie tohto účesu odporúčam intenzívne výživné produkty, ktoré zabezpečia zdravú a krásnu štruktúru vlasov,“ hovorí Armin Morbach.

„O silu vašich vlasov sa postarajú produkty Gliss Kur Hyaluron Hair Filler+. Pri úprave účesu použite sprej styliste Ultîme Sea Salt Beach Look a vlasy tupírujte, až kým nebudete mať poriadnu leviu hrivu. Začešte vlasy dozadu a pritlačte prstami. Zopnite do copu v strede hlavy, alebo nabok. Na záver celý účes zafixujte lakom na vlasy styliste Ultîme Biotin+ Volume,“ uzatvára Armin Morbach.

Tip na farbu: Schwarzkopf Look Backcomb Grunge zažiari na svetlých vlasoch, skúste napríklad osobný odtieň Claudie Schiffer blonde Ultîme 10-1.