4. 5. 2015

Zmena vo vedení Henkel Slovenská republika

Novým riaditeľom Henkel, divízie lepidiel pre spotrebiteľov a remeselníkov, je Richard Krejčí

Spoločnosť Henkel má nového člena najvyššieho vedenia. Stal sa ním Richard Krejčí, ktorý nastúpil na pozíciu riaditeľa divízie lepidiel pre spotrebiteľov a remeselníkov v rámci Henkel Adhesive Technologies pre Českú republiku a Slovensko. Krejčí prichádza z medzinárodnej skupiny Bolton Group, kde pôsobil ako generálny riaditeľ lokálnej pobočky Bolton Czechia, spol s r.o. Cenné skúsenosti získal tiež v spoločnosti Unilever, kde zastával rôzne manažérske pozície v obchode a trade marketingu. Oblasť lepidiel vo firme Henkel ho oslovila predovšetkým svojim širokým sortimentom, ktorý pokrýva prakticky všetky požiadavky spotrebiteľov a remeselníkov na lepenie a spoje.

Richard Krejčí preberá prácu po Jiřím Doležalovi, ktorý viedol divíziu spotrebiteľských a profesionálnych lepidiel v spoločnosti Henkel dlhé roky. Pod jeho vedením budú značky spotrebiteľských lepidiel, ako je Pritt alebo Pattex aj stavebnej chémie Ceresit a Thomsit. „Chcem naviazať na prácu svojho predchodcu a pokračovať v raste predaja z roku 2014. Viac budem presadzovať ponuku zatepľovacích systémov Ceresit. Ďalej sa chcem zamerať na zlepšenie distribúcie a dostupnosti stavebnej chémie a lepidiel pre remeselníkov. Pre nás bude tiež zásadné posilniť globálnu značku Pattex, ktorej portfólio sme v minulom roku významne rozšírili,“ hovorí o svojich prioritách Richard Krejčí. Dlhodobým cieľom tak zostáva posilniť prítomnosť Henkel lepidiel v rôznych segmentoch a ponúkať najkompletnejšie portfólio produktov na trhu.

Richard Krejčí vyštudoval medzinárodný obchod na Vysokej škole ekonomickej v Prahe, hovorí anglicky, nemecky a rusky. Vo voľnom čase rád relaxuje s rodinou, fotografuje, športuje a cestuje. Je ženatý a má dvoch synov.