1. 10. 2015

Zmena vo vedení spoločnosti Henkel Slovakia

Christian Schulz sa stal novým riaditeľom bratislavského Centra zdieľaných služieb

Christian Schulz nastúpil 1. októbra 2015 na post riaditeľa bratislavského Centra zdieľaných služieb, kde nahradil svojho predchodcu Rudolfa Stegera, ktorý pracoval na tejto pozícii štyri roky. Do septembra 2015 pôsobil Christian Schulz ako riaditeľ Medzinárodného plánovania a riadenia logistiky v rámci divízie Laundry & Home Care. Popri vedení bratislavského Centra zdieľaných služieb bude zodpovedný aj za celú slovenskú pobočku spoločnosti Henkel. 

Christian Schulz pracuje v spoločnosti Henkel už od roku 1995, pričom postupne pôsobil na rôznych riadiacich pozíciách s národnou, regionálnou a medzinárodnou pôsobnosťou v Nemecku a Rakúsku.

V roku 2004 bol menovaný do pozície riaditeľa Logistiky pre Henkel Central and Eastern Europe. Posledných päť rokov úspešne pôsobil ako riaditeľ Logistiky a priemyselného inžinierstva a riaditeľ Medzinárodného plánovania a riadenia logistiky, a tak získal bohaté skúsenosti s medzinárodnými projektmi v oblasti dodávateľských reťazcov. Počas svojej kariéry bol Christian Schulz zodpovedný za realizáciu kľúčových projektov vo viac než 25 krajinách.

Dnes preberá novú pozíciu v spoločnosti Henkel Slovensko v Bratislave. „Úspech odvetvia zdieľaných služieb je spojený s mladými a kvalifikovanými ľuďmi. Naše bratislavské Centrum zdieľaných služieb je pilotným centrom v rámci koncernu, miestom, kde sa často vyvíjajú nové služby. Na ceste za ďalším rozvojom a zvyšovaním jeho líderskej pozície sa spolieham na odbornosť a podporu viac ako 1700 kolegov v našej spoločnosti Henkel Slovensko,“ povedal Christian Schulz na margo svojej novej pozície.

Po štyroch rokoch pôsobenia v spoločnosti Henkel Slovensko bude Rudolf Steger aj naďalej pracovať pre Henkel ako Finančný riaditeľ pre oblasť juhovýchodnej Európy. Jeho pôsobenie na Slovensku prispelo k posilneniu pozície spoločnosti Henkel na slovenskom trhu, ako aj k úspešnej činnosti Centra zdieľaných služieb, ktoré poskytuje služby s vysokou pridanou hodnotou a podporuje rôzne globálne funkcie a procesy. Pod záštitou Rudolfa Stegera realizovala spoločnosť Henkel Slovensko niekoľko inšpiratívnych projektov a iniciatív na aktivizáciu zamestnancov, napríklad aj projekt Henkel materskej škôlky, ktorá otvorila svoje brány v septembri 2015.