21. 10. 2015  Bratislava

Nový Pur GOLD Care

Slováci oceňujú kvalitu pracích prostriedkov

Pranie je jednou z najklasickejších činností v našej domácnosti. Nevyhneme sa mu ani jeden týždeň a je neoddeliteľnou súčasťou nášho mesačného rozpočtu.  Prací prostriedok pritom zohráva kľúčovú úlohu. Podľa nedávneho prieskumu Slováci uprednostňujú pri jeho voľbe prémiovosť. Našinci si za svojho víťaza v kategórii pracích prostriedkov zvolili značku Persil a udelili jej ocenenie BestBuyAward1.

Uprednostňovanie kvality pri kúpe pracieho prostriedku potvrdzuje i prieskum GfK. Podľa jeho výsledkov až polovica slovenských domácností preferuje pri výbere pracích prostriedkov prémiovú kvalitu2.

Henkel, ako líder v oblasti pracích prostriedkov na trhu, prináša dlhodobo svojim zákazníkom široký sortiment prémiových produktov. Vlajkovou loďou je práve značka Persil, v rámci ktorej je na pultoch predajní dostupných hneď niekoľko variantov. V posledných rokoch sú čoraz viac vyhľadávané pracie gély, no obľube sa tešia stále aj pracie prášky a kapsule. Spoločnosť Henkel je zároveň hlásateľom moderného a ekonomického prania. To predstavuje pranie s kvalitnými prostriedkami, prevažne gélmi, za studena a so správnym dávkovaním.


1Zdroj Icerias: Online prieskum bol vykonaný na vzorke 1500 respondentov v rámci SR, kategória pracie prášky 2015
2Zdroj GFK: prieskum bol vykonaný na vzorke 1500 domácností, penetrácia kategórie; frekvencia nákupu, 2014