8. 9. 2017  Bratislava

Uvedenie Barnängen

Vyvážená starostlivosť pre plnohodnotný život: Švédska značka telovej kozmetiky prichádza na Slovensko

Originálne a jemné zároveň, presne také sú produkty švédskej značky Barnängen, ktorá aktuálne prichádza na Slovensko i do iných európskych krajín. Značka, ktorá bola založená v roku 1868 švédskym veľkoobchodníkom Johanom Wilhelom Holmströmom v Štokholme, je dnes jednou z najpopulárnejších švédskych značiek a tiež dodávateľom kráľovského dvora v tejto škandinávskej krajine. Dva produktové rady Nordic Care a Nordic Rituals s hydratačným telovým balzamom, telovými mliekami, sprchovacími krémami a škandinávsky inšpirovanými nielen sprchovacími a kúpeľovými gélmi, ale aj telovým olejom, dodávajú pokožke všetko, čo potrebuje a tiež “lagom” švédsky prístup k životu – ani príliš veľa, ani príliš málo, len tak akurát.

Značka Barnängen bude dostupná v drogériách/parfumériách od septembra 2017.

Bohatá a jemná, stimulujúca a relaxačná, vyživujúca a osviežujúca: Barnängen znamená krásu vzniknutú z “pocitu lagom”. Tento švédsky pojem opisuje plnohodnotný život a znamená “tak akurát”: ani príliš veľa, ani príliš málo – jednoducho “lagom”. Táto úctyhodná švédska značka chce šíriť posolstvo švédského prístupu k životu v celej Európe, vrátane Slovenska, kde uvedie dva nové produktové rady telovej starostlivosti.

Švédi sa už od nepamäti spoliehajú na účinnú moc škadinávskej prírody. Krajina, svetlo, oceán a lesy vytvorili unikátnu oázu pre vzácne, rôznorodé rastliny i bohaté aktívne zložky, v ktoré Švédi veria už po stáročia. Telová starostlivosť Barnängen práve preto používa typické škandinávské divoké ovocie ako morušku, brezu či bazu čiernu. Sortiment produktov pozostáva z vedecky testovaných telových produktov, ako je napríklad unikátny Cold Cream a jeho špeciálne vyvinuté zvlhčovacie sérum.

Rad Nordic Care so sebou prináša naturálne ingrediencie v kombinácii s Barnängen ochranným Cold Cream, pri ktorého aplikácii pocítite príjemné chladenie.  Jeho zloženie je založené na Barnängen mydle, ktoré v roku 1876 povýšilo spoločnosť na dodávateľa kráľovského dvora. Unikátne zloženie obsahuje zvlhčujúcu emulziu kombinovanú s prísadami ako sú včelí vosk, slnečnicový olej a harmanček. Rad bol vyvinutý na ochranu, hydratáciu a výživu všetkých typov pleti. Nordic Care pozostáva z ošetrujúceho telového mlieka a sprchovacieho krému s obsahom ovseného mlieka, ktoré je vo Švédsku veľmi populárne. Ďalej v ňom nájdete vyživujúce telové mlieko a sprchovací krém s moruškou, telové mlieko i sprchovací krém pre citlivú pokožku s obsahom extraktu bazy čiernej a výživný intenzívny telový balzam.

Rad Nordic Care:

Barnängen intenzívny telový balzam, 7,99 EUR/200 ml
Obsahuje Barnängen ochranný Cold Cream, ktorý pri nanesení zanecháva na pokožke pocit chladenia. Tento všestranný zázrak sa rýchlo vstrebáva a vďaka jeho vyživujúcej hydratácii chráni pokožku od hlavy po päty.

Barnängen ošetrujúce telové mlieko, 7,99 EUR/400 ml
Barnängen ošetrujúci sprchovací krém, 5,99 EUR/400 ml

Ovsené mlieko je vo Švédsku veľmi populárne. Ak sa navyše spojí s 5 % ochranným Cold Cream, vytvorí sa výživné zloženie, ktoré poskytuje normálnej až suchej pokožke jemnú starostlivosť. Vyživujúce telové mlieko a sprchovací krém zanechá na normálnej až suchej pokožke príjemný vyživený pocit. Dermatologicky testované.

Barnängen vyživujúce telové mlieko, 7,99 EUR/400 ml
Barnängen vyživujúci sprchovací krém, 5,99 EUR/400 ml

Bohaté zloženie telového mlieka a sprchovacieho krému kombinuje silu morušky, ktorá je zbožnovaná v Laplande, so 7 % ochranným Cold Cream. Suchej až veľmi suchej pokožke dodávajú intenzívnu výživu. Dermatologicky testované.

Barnängen telové mlieko pre citlivú pokožku, 7,99 EUR/400 ml
Barnängen sprchovací krém pre citlivú pokožku, 5,99 EUR/400 ml

Telové mlieko a sprchovací krém vďaka obsahu bazy čiernej a 5 % ochranného Cold Cream hydratuje a poskytuje dlhodobú ochranu citlivej pokožke. Dermatologicky testované.

Rad Nordic Rituals je inšpirovaný najstaršími švédskymi tradíciami ako sauna, kúpanie v ľade a letný slnovrat. Produkty obsahujú kombináciu špeciálne vyvinutého hydratačného séra a ingrediencií ako slnečnica a brusnicový olej. Sauna relax sprchovací gél a pena do kúpeľa s extraktom z brezy stimuluje a uvoľnuje telo, zatiaľ čo morská soľ obsiahnutá v Glacier Breeze sprchovacom géli a pene do kúpeľa vytvára vôňu pripomínajúcu ľadovú vôňu po saune. Midsommar Glow sprchovací gél, pena do kúpeľa i telový olej obsahujú jemný kvetinový olej, čím nielen vynárajú spomienky na dávne švédske letné slávnosti, ale zároveň dodávajú pokožke ochrannú hydratáciu.

Rad Nordic Rituals:

Barnängen Sauna Relax sprchovací gél a pena do kúpeľa, 5,99 EUR/400 ml
Relaxačný sprchovací gél a pena do kúpeľa s extraktom z brezy a ochranného zvlhčovacieho séra sú inšpirované škandinávskym saunovým rituálom. Dermatologicky testované.

Glacier Breeze sprchovací gél a pena do kúpeľa, 5,99 EUR/400 ml
Tento sprchovací gél a pena do kúpeľa inšpirovaná škandinávskym ľadovcom obsahuje prírodnú morskú soľ a ochranné zvlhčujúce sérum. Jeho svieža vôňa má stimulačný účinok ako “isvaksbad” (ľadový kúpeľ). Dermatologicky testované.

Midsommar Glow sprchovací gél a pena do kúpeľa, 5,99 EUR/400 ml
Midsommar Glow telový olej, 9,99 EUR/150 ml

Vďaka jemným kvetinovým olejom Midsommar Glow sprchovací gél, pena do kúpeľa a Midsommar Glow telový olej pripomínajú dávne švédske letné festivaly pričom poskytujú pokožke ochrannú hydratáciu. Dermatologicky testované.

Značka inšpirovaná a tiež balená vo Švédsku. To je dôvod prečo Barnängen poveril štúdio Ström & Jag vytvorením dizajnu pre tento životný štýl. Nezávislé štockholmské dizajnové štúdio tak spojilo tradičné švédske prvky s moderným vzhľadom v duchu “lagom”.

Rady Barnängen Nordic Care a Nordic Rituals sú dostupné od septembra 2017.

Tlačové správy (1,03 MB)

Barnängen Sauna Relax sprchovací gél a pena do kúpeľa