Modely podnikania založené na technológiách

Od elektromobility a 3D tlače k digitálnym dvojčatám: vďaka riešeniam a procesom založeným na moderných technológiách sme lídrami na trhoch dneška a pomáhame formovať trhy zajtrajška.

V spoločnosti Henkel hľadáme najlepšie technologické riešenia na vývoj inovatívnych produktov a služieb pre spotrebiteľov, priemyselných zákazníkov a partnerov. Digitalizáciu používame na zvýšenie efektívnosti a účinnosti procesov, výroby a služieb. V tomto smere zohrávajú naše riešenia aktívnu úlohu v kľúčových oblastiach digitálnej revolúcie:

RIEŠENIA PREPRIEMYSEL


Consumer

Ako odborníci na riešenia pre výrobný priemysel a ich aplikáciu využívame svoje globálne odborné znalosti pri spolupráci na vývoji technológií budúcnosti spoločne s našimi priemyselnými zákazníkmi a partnermi.

Mobilita budúcnosti

Naše odborné znalosti hrajú kľúčovú úlohu v automobilovej výrobe už viac než 50 rokov a inak to nebude ani v budúcnosti: pomáhame vyvíjať mobilitu budúcnosti. Naši odborníci spolupracujú s priemyselnými zákazníkmi pri výrobe elektrických automobilov, ktoré spĺňajú očakávania spotrebiteľov týkajúce sa výkonu, bezpečnosti batérií a dostupnosti. S viac než 300 produktmi na trhu spájacích a tesniacich materiálov a funkčných náterov prispieva spoločnosť k Henkel k bezpečnejším, udržateľnejším a pohodlnejším elektromobilom.

3D tlač

Technológie 3D tlače sú revolúciou v priemyselnej výrobe. Spoločnosť Henkel pomáha rozvíjať túto technológiu svojimi bohatými znalosťami materiálov aj dlhoročnými skúsenosťami s transformáciou výrobných procesov v mnohých priemyselných odvetviach. Naše tímy spolupracujú s poprednými výrobcami pri nasadzovaní pokročilých technológií 3D tlače od prototypizácie až po finálnu výrobu priemyselných komponentov. Takisto vyrábame inovatívne materiály pre 3D aplikácie, ktoré sú založené na produktoch našej renomovanej značky Loctite.

RIEŠENIA PRESPOTREBITEĽOV


Consumer

Digitálna revolúcia mení spotrebiteľské návyky aj životný štýl. Spoločnosť Henkel reaguje na tieto zmeny a svojimi technológiami pomáha formovať ich budúcnosť. Naším cieľom je, aby bol každodenný život jednoduchší, bezpečnejší a udržateľnejší.

Inteligentné technológie

Henkel neúnavne vyvíja inteligentné technológie pre spotrebiteľov. Napríklad technológia Somat Smart prináša inteligentné dávkovanie pre umývačky riadov, ktoré automaticky uvoľní optimalizované množstvo čistiaceho prostriedku v najvhodnejšom momente umývacieho cyklu. V roku 2017 spoločnosť predstavila svoje riešenie HomeControl, prvé zariadenie proti komárom založené na internete vecí, ktoré zároveň využíva umelú inteligenciu. Technológia  SalonLab Smart Analyzer umožňuje spotrebiteľom nechať si odborne zanalyzovať svoje vlasy priamo v kaderníckom salóne a na základe tejto analýzy si objednať hyperpersonalizované vlasové produkty, ktoré im doručíme priamo domov.

RIEŠENIA PREVÝROBU A LOGISTIKU


Consumer

Na optimalizáciu svojich procesov Henkel využíva digitálne technológie, ktoré sú typické pre Priemysel 4.0. Tisíce senzorov vo viac než 170 závodoch zachytávajú v reálnom čase informácie o udržateľnosti, účinnosti, kvalite a bezpečnosti výrobného procesu a umožňujú cloudovú analýzu pre potreby diagnostiky, prognózovania a optimalizačných opatrení. Okrem toho digitalizácia logistiky nášho dodávateľského reťazca pomáha zvyšovať servisné štandardy, zabezpečuje lepšie využívanie výrobných zariadení, zlepšuje materiálové toky a znižuje našu stopu na životnom prostredí.

Digital Backbone

Kľúčovým prvkom digitalizácie nášho globálneho výrobného reťazca je cloudová dátová platforma Digital Backbone, ktorá v reálnom čase prepája viac než 30 výrobných závodov na celom svete. Táto technológia nám umožňuje monitorovať každú výrobnú prevádzku a poskytuje nám cenné informácie, ako zvýšiť ich kvalitu a efektívnosť. Systém Digital Backbone nám zároveň pomáha pri plnení našich cieľov v oblasti trvalej udržateľnosti, keďže dokáže v reálnom čase merať spotrebu energií a materiálov v každej prevádzke.

Digitálne dvojčatá

Ďalším dôležitým stavebným kameňom našej transformácie na Priemysel 4.0 je technológia nazvaná Digital Twins, teda digitálne dvojčatá. Ide o digitálne kópie mnohých výrobných závodov spoločnosti Henkel, ktoré prostredníctvom senzorov na zariadeniach zachytávajú kľúčové výrobné parametre a na ich základe vytvárajú dátové body, ktoré možno využiť na ďalšiu optimalizáciu procesov a včasnú identifikáciu potenciálnych škôd alebo problémov. Za digitálnu transformáciu svojej výroby už spoločnosť Henkel získala viacero ocenení od Európskeho ekonomického fóra ako priekopník v oblasti Priemyslu 4.0.