Inovácie vďaka spolupráci

Spoločne formujeme budúcnosť: investujeme do startupov a spoliehame sa na otvorené inovácie, ktorých výsledkom sú nové nápady a partnerstvá. V spolupráci s rozrastajúcou sa sieťou partnerov vyvíjame digitálne biznis modely a priekopnícke technologické riešenia. 

Otvorenosť je kľúčom k úspešným inováciám. Na podporu vývoja sľubných inovácií v našich obchodných divíziách investujeme nielen do nášho interného inovačného potenciálu. Opierame sa aj o otvorenú spoluprácu a otvorené inovácie formou spolupráce s externými partnermi, ako sú inovatívne startupy a ďalšie subjekty pôsobiace v našom ekosystéme, pri rozvoji a podpore spoločných ideí, navzájom sa inšpirujeme a podporujeme. Pomáhajú nám v tom naše inkubátory a inovačné centrá, spolu s našimi znalosťami a skúsenosťami v oblasti rizikového kapitálu.

OTVORENÉ INOVAČNÉINICIATÍVY


Consumer

Aktívne spolupracujeme a budujeme partnerstvá so startupmi v spotrebiteľskom aj priemyselnom sektore. Kľúčom k úspechu je rovnocenná spolupráca: chceme spájať to najlepšie z oboch svetov, aby sme dosiahli výsledky s pozitívnym prínosom pre obe strany. Okrem realizácie konkrétnych projektov spoločnosť Henkel takto získava dôležité informácie, originálne nápady a novú inšpiráciu. Startupy, na druhej strane, môžu získať prístup na svetové trhy, podnikateľské know-how a príležitosť investovať. Na zrýchlenie digitálnych inovácií sme vytvorili vlastné kreatívne centrá. Opierame sa tiež o inovačné centrá, ktoré prinášajú inovatívne riešenia pre našu digitálnu transformáciu.

Fritz Beauty Lab

Kreatívne laboratórium Fritz Beauty Lab založila obchodná divízia Beauty Care. V agilnom testovacom a vzdelávacom prostredí tu prichádzajú na svet inovatívne riešenia pre kozmetický sektor v spolupráci s externými partnermi. Digitálne nástroje a obchodné online platformy pomáhajú analyzovať potreby spotrebiteľov a rýchlo implementovať nové nápady. Produktový rad personalizovanej vlasovej kozmetiky pod značkou M:ID (skratka pre Men ID) bol napríklad uvedený na trh za menej než šesť mesiacov. Ďalším príkladom rýchleho uvedenia inovatívnej produktovej línie na trh je telová kozmetika Kaloon Mindful Care, ktorá predstavuje nočné regeneratívne produkty starostlivosti o pleť.

Love Nature

Love Nature GmbH sa stará o trvalo udržateľné inovácie v rámci divízie Laundry & Home Care. Výsledkom práce tohto kreatívneho centra sú inovatívne a ekologické pracie a čistiace prostriedky, na ktorých vývoji spolupracujeme so spotrebiteľmi aj influencermi a odborníkmi na trvalú udržateľnosť. Ich spoločným cieľom je neustále rozvíjať trh a posilňovať trvalú udržateľnosť prostredníctvom inovácií. Napríklad všetky produkty značky Love Nature sú rastlinného pôvodu, dajú sa znovu naplniť a všetky sú označené environmentálnou značkou EÚ.

Digitale Garage

Digitálna garáž Digital Garage je súčasťou nášho inovačného centra pre technológie a digitálnu transformáciu Henkel dx BERLIN Hub. Je to miesto, kde naši odborníci na otvorené inovácie a inkubátory pracujú na nových digitálnych biznis modeloch a rozvíjajú ich formou spolupráce so startupmi, budovaním spoločností a vnútropodnikového podnikania. Okrem toho, na podporu podnikateliek v technologickom priemysle spoločnosť Henkel zorganizovala už tri ročníky podnikateľského hackathonu pod názvom Henkel Xathon.

FIREMNÉINVESTOVANIE


Consumer

Máte skvelý nápad? V rámci svojich firemných investičných aktivít investujeme do mladých digitálnych a technologických startupov s vysokým rastovým potenciálom na celom svete. Ak sa ich koncept spoločnosti Henkel hodí, poskytneme im kapitál, prístup k našej sieti odborníkov a výhody dlhoročných skúseností z pôsobenia v našich hlavných globálnych oblastiach podnikania. Spoločnosť má dve investičné jednotky na podporu spolupráce s externými inovatívnymi spoločnosťami: Henkel Tech Ventures a Henkel dx Ventures.

Henkel Tech Ventures

Henkel Tech Ventures je investičná odnož divízie Adhesive Technologies, ktorá investuje najmä do startupov, ktoré prinášajú inovatívne riešenia v oblasti výskumu materiálov či v oblasti digitálnych biznis modelov. Investovala napríklad do spoločností, ktoré vyvíjajú senzorové technológie pre výrobu, a do odvetvia 3D tlače.

Henkel dx Ventures

Henkel dx Ventures je investičnou jednotkou Henkel dx, ktorá investuje do digitálnych biznis modelov, ako sú priame spotrebiteľské platformy v sektore elektronického predaja. Spoločne so startupmi, odborníkmi na prieskum trhu, technologickými gigantmi a spotrebiteľmi vytvárame inovácie zamerané na rýchloobrátkový spotrebný tovar.