12. 7. 2021  Bratislava

Vhodný pre pokožku bábätiek aj alergikov

Persil Sensitive - jednotka na trhu pre citlivú pokožku

Pranie mnohí z nás berú ako rutinnú činnosť, pri ktorej sa oblečenie vyčistí, avšak zabúdame na to, že niektoré pracie prostriedky môžu spôsobiť silné alergické reakcie, podráždenú až začervenanú pokožku. A tá vie veľmi potrápiť nielen malé deti, ale aj alergikov. Práve preto boli vyvinuté špeciálne pracie prostriedky, ktoré zabezpečia čistú bielizeň a sú šetrné k citlivej pokožke.

Pokožka je najväčším orgánom ľudského tela a má svoje prirodzené pH, ktoré je mierne kyslé. Narušenie pH môže viesť ku poškodeniu a podráždeniu a robiť ju tak citlivejšou. Povrchovo aktívne látky v pracích prostriedkoch pôsobia pri nosení aj na kožu a zvyknú spôsobiť jej vysúšanie. Preto malé deti a alergici vyžadujú špeciálnu starostlivosť aj o pokožku, aj o samotné pranie oblečenia. Oblečenie by sa malo prať vo vyhradených druhoch pracích prostriedkov, ktoré vyčistia oblečenie a odstránia baktérie, plesne a vírusy.

Práve pre ľudí s citlivou pokožkou a malé deti je tu Persil Sensitive, špeciálne vyvinutý a dermatologicky testovaný prací prostriedok, ktorý je vďaka svojmu zloženiu šetrný k pokožke. Obsahuje len prírodné ingrediencie bez farbív a konzervantov a dopĺňa ho hypoalergénny parfum s jemnou vôňou Aloe Vera. Účinne odstraňuje škvrny a pritom zanecháva bielizeň dlhodobo sviežu a čistú. Svojou kvalitou a jemným zložením sa teší veľkej obľube medzi spotrebiteľmi, čo potvrdzuje aj fakt, že Persil Sensitive je jednotkou na slovenskom trhu v segmente pracích prostriedkov pre citlivú pokožku*.

Obľúbený Persil Sensitive je k dispozícií v troch alternatívach: ako prací prášok, gél a pracie kapsuly.

Zjednodušte si pranie novými preddávkovanými kapsulami Persil Discs za odporúčanú cenu 9,59 € za 22 pracích dávok, 16,59 € za 28 pracích dávok a 21,19 € za 38 pracích dávok.


*Persil Sensitive je najpredávanejší prací prostriedok pre citlivú pokožku na celom trhu SR, na základe reportovaných dát spoločnosti Nielsen RMS pre kategóriu Detergentov, segment Sensitive, za 12 mesačné obdobie končiace v marci 2021.

Tlačové správy (643,32 KB)

Ďalšie informácie