26. 1. 2024  Bratislava

Spoločnosť Henkel Slovensko získala po siedmykrát titul Najzamestnávateľa

Spoločnosť Alma Career už po 12. krát vyhlásila najatraktívnejších zamestnávateľov na Slovensku. Za rok 2023 sa spoločnosť Henkel Slovensko opäť umiestnila na prvom mieste. V kategórii Centrá zdieľaných služieb uspela v konkurencii 24 firiem a medzi lídrov kategórie sa zaradila už siedmy rok po sebe. Víťazi ankety si svoje ocenenia prevzali vo štvrtok 25. januára počas slávnostného galavečera v Starej tržnici.

V tohtoročnej ankete Najzamestnávateľ 2023 o víťazoch v 11 kategóriách rozhodlo rekordných 131 319 hlasov. Spoločnosť Henkel Slovensko sa na priečky víťazov postavila už siedmy rok po sebe a ako jediná zo zúčastnených firiem dokázala obhájiť prvenstvo počas posledných troch rokov. Ocenenie za Henkel Slovensko prevzal prezident spoločnosti Henkel Slovensko a riaditeľ GBS+ Bratislava a GBS+ Cairo Christian Schulz.

„Som nesmierne hrdý a zároveň cítim veľkú pokoru, že ako jediná zo zúčastnených firiem v danej kategórii sme mohli stáť na pódiu víťazov už siedmykrát po sebe. Som presvedčený, že toto ocenenie je výsledkom našej intenzívnej práce v oblasti zamestnaneckej skúsenosti a firemnej kultúry, ktorú vnímajú nielen naši zamestnanci, ale aj verejnosť a uchádzači o prácu, ktorí nám dali svoj hlas. V uplynulých rokoch sme venovali veľa snahy a energie, aby sme vytvárali dobré pracovné prostredie spolu s našimi zamestnancami. Preto sa často pýtame na spätnú väzbu, zapájame zamestnanecké skupiny a spoločne hľadáme priestor na zlepšenie,“ zhodnotil Christian Schulz.Moje úprimné poďakovanie patrí všetkým, ktorí hlasovali za Henkel Slovensko, ale najmä našim zamestnancom, ktorí každý deň svojou energiou a angažovanosťou zlepšujú nielen naše pracovné prostredie, ale vďaka dobrovoľníckym aktivitám aj svoje komunity.“

Nová metodika priniesla nové výzvy

Celonárodná anketa portálu Profesia každoročne oceňuje najatraktívnejšie firmy pôsobiace na slovenskom trhu z pohľadu zamestnancov či potenciálnych uchádzačov o prácu. Tentokrát boli zamestnávatelia hodnotení  na základe až štyroch kritérií. Prvým kritériom bola atraktivita firmy a jej pracovných ponúk na job portáli Profesia.sk. Organizátori po prvýkrát samostatne posudzovali atraktivitu firiem pre potenciálnych uchádzačov na trhu práce, ktorá bola vyjadrená hlasmi verejnosti, a zvlášť hodnotili spokojnosť existujúcich zamestnancov. Ďalšou tohtoročnou novinkou bolo hodnotenie aktivít v oblasti employer brandingu 11-člennou odbornou porotou. Spoločnosť Henkel Slovensko v celkovom súčte získala 109 z celkových 120 bodov.

Stabilita, flexibilita aj podpora duševného zdravia

Spoločnosť Henkel na slovenskom trhu pôsobí už viac ako tridsať rokov a svojou stabilitou, priateľskou firemnou kultúrou a pestrou ponukou benefitov sa dlhodobo radí medzi top zamestnávateľov vo svojom segmente. Zamestnanci oceňujú najmä flexibilný pracovný čas, ale aj zamestnaneckú škôlku či obľúbený Henkel shop s výhodnými cenami a možnosťou nakúpiť si produkty Henkel priamo na pracovisku.

Okrem nadštandardnej zdravotnej starostlivosti  prináša zamestnancom konkrétne aktivity v oblasti zdravého životného štýlu. Už piaty rok pripravuje každý mesiac prednášky s odborníkmi na témy duševného zdravia, ktoré sa medzi zamestnancami tešia veľkej obľube. V prípade individuálnej potreby pomoci v psychologických, finančných či právnych otázkach poskytuje zamestnancom podporu odborníkov v rámci Employee assistance programu.

Henkel Slovensko vytvára bezpečné prostredie pre všetkých

Spoločnosť Henkel Slovensko dlhodobo pracuje na tom, aby vytvárala bezpečné prostredie postavené na princípoch diverzity, rovnosti a inklúzie (DEI). Podporou zamestnaneckých iniciatív aj novými benefitmi tak buduje kultúru, v ktorej sa všetci zamestnanci cítia vítaní a môžu byť sami sebou, bez ohľadu na pohlavie, etnickú príslušnosť a pôvod, sexuálnu orientáciu, zdravotné znevýhodnenie alebo vek.

Najnovším príkladom podpory diverzity v praxi je zavedenie plne platenej osemtýždňovej rodičovskej dovolenky bez rozdielu pohlavia pre každého zamestnanca v spoločnosti Henkel globálne. Týmto inovatívnym prístupom umožní spoločnosť svojim zamestnancom bez ohľadu na ich pohlavie, či sú biologickí alebo adoptívni rodičia, aby sa naplno venovali svojim rodičovským povinnostiam.

Spoločnosť sa svojím pevným postojom v tejto oblasti snaží inšpirovať aj iné firmy, aby sa otvorene angažovali a podporili znevýhodnené menšiny. Preto sa spolu s ďalšími 24 firmami pripojila k výzve Ide nám o život za zlepšenie právneho postavenia LGBTI+ ľudí na Slovensku. Spoločnosť tiež patrí medzi ambasádorov Charty diverzity, ktorej súčasťou je aj záväzok vytvárania rovnosti príležitostí bez rozdielu a snaha o rovnoprávnosť.

Tlačové správy (1,39 MB)

Ocenenie prevzali Christian Schulz, prezident spoločnosti Henkel Slovensko a riaditeľ GBS+ Bratislava a GBS+ Cairo, a Zuzana Kaňuchová, riaditeľka korporátnej komunikácie Henkel Slovensko, Henkel ČR a Henkel Magyarorzság.

Spoločnosť Henkel Slovensko obhájila v 12. ročníku prestížnej ankety Najzamestnávateľ 1. miesto.

Spoločnosť Henkel Slovensko sa medzi lídrov kategórie v ankete Najzamestnávateľ postavila už siedmykrát po sebe.

Zuzana Kaňuchová Henkel Slovensko
Henkel ČR
Henkel Magyarország 
Riaditeľka Korportánej komunikácie CEE zuzana.kanuchova@henkel.com Stiahnuť vizitku Pridať do mojej zbierky