Trhy

Riešenia od spoločnosti Henkel sú súčasťou mnohých produktov, s ktorými sa každodenne stretávate: autá, knihy, časopisy, počítače, lietadlá, chladničky, mobilné telefóny, nábytok, textil či obaly. Zistite viac o trhoch, na ktorých pôsobíme.

Domácnosť, Škola a Kancelária

Henkel ponúka kompletné inovatívne portfólio známych značiek, ktoré uspokojujú potreby domácností, škôl a kancelárií.

Viac ako 75 rokov sa Henkel prezentuje inováciami, vedúcou kvalitou a vysokou odbornosťou v oblasti lepidiel pre domácnosť, školy a kancelárie. Henkel a jeho produkty nájdete na celom svete. V každom regióne sú zárukou vysokej kvality vo všetkých produktových kategóriach. Pre širokú cieľovú skupinu zákazníkov, od domácností až po deti, Henkel ponúka tie najlepšie riešenia v podobe sekundových lepidiel, univerzálnych lepidiel či lepiacich tyčiniek.

Urob si Sám

Henkel vyvinul rozmanité, zákazníkom prispôsobené a inovatívne druhy lepidiel a tmelov na uspokojenie takmer všetkých potrieb trhu, profesionálov aj domácich majstrov.

Viac ako 75 rokov Henkel stojí za početnými inováciami, vedúcou kvalitou a vysokou úrovňou výskumu a vývoja v oblasti lepidiel pre domácnosti a remeselníkov. Značky lepidiel spoločnosti Henkel nájdete po celom svete a pre spotrebiteľov znamená ich dobré meno záruku spoľahlivých produktov. Všetky naše produkty a značky môžeme zastrešiť sloganom: Henkel uľahčuje život.

Remeselníci & Profesionáli

Spoločnosť Henkel ponúka portfólio značiek pre remeselníkov navrhnutých tak, aby uspokojili produktové potreby na obkladanie, tvorbu podláh, maľovanie, prácu s drevom či dokonca klampiarstvo.

Divízia Adhesive Technologies ponúka vysoko inovatívne portfólio produktov pre remeselníkov, ktoré uspokoja aj náročné požiadavky na profesionálne aplikácie. Od roku 1876 Henkel vďaka pokrokovým technológiam a spolupráci s odborníkmi uspokojuje náročné požiadavky trhu.

Automobilový priemysel a doprava

Spoločnosť Henkel je kľúčovým partnerom a poskytovateľom riešení v oblasti návrhu, vývoja, výroby a údržby automobilov, vozidiel, leteckých a dopravných systémov.

Vysoko účinné lepidlá a tesnenia od spoločnosti Henkel vytvárajú mnoho príležitostí pre návrh a konštrukciu moderných odľahčených konštrukcií a umožňujú dosahovať zdanlivo nezlučiteľné ciele, ako sú vyššie rýchlosti pri nižšej spotrebe paliva.

Vďaka včasnému zapojeniu do procesov návrhu a vývoja nových produktov našich zákazníkov spoločnosť Henkel poskytuje riešenia priamo na mieru výzvam a potrebám trhu, vďaka čomu naši zákazníci získavajú konkurenčnú výhodu, ako aj nákladovo efektívne postupy šetrné k životnému prostrediu.

Stavebníctvo, Konštruktérstvo a Nábytkárstvo

Konkurencieschopnosť výrobcov a ich dodávateľov závisí od používania najmodernejších výrobných procesov tak, ako ešte nikdy predtým. Vďaka dobre skoordinovaným produktom, procesom a službám je možné dosiahnuť vyššiu kvalitu, produktivitu a nákladovú efektivitu. Spôsob, ako ich uplatňovať v praxi, predstavuje spoločnosť Henkel svojimi lepidlami a systémami pre stavebníctvo, konštruktérstvo a nábytkársky priemysel.

Spoločnosť Henkel je odborníkom na dekoratívnu povrchovú úpravu a podporuje zavádzanie nových nápadov a technológií do návrhu produktov. Naše lepidlá pre nábytkársky priemysel pomáhajú našim zákazníkom zlepšovať ich efektívnosť aj udržateľnosť.

Vďaka širokému záberu technológií v kombinácii s uplatňovaním zručností, diverzifikovanou podporou a dobrou znalosťou trhu, sa spoločnosť Henkel stala celosvetovým lídrom a vyhľadávaným dodávateľom v odvetví stavebných komponentov.

V rámci obchodu s konštrukčným drevom je spoločnosť Henkel Vaším globálnym partnerom pre vysokokvalitné výrobky a odbornú technickú podporu, vďaka ktorým sú naši zákazníci o krok vpred v oblasti vývoja a návrhu produktov a bezpečnosti používania kvapalných polyuretánových lepidiel.

Elektronika

V rýchlo napredujúcom segmente elektroniky sa produkty a výrobné techniky vyvíjajú veľmi rýchlo. Práve preto sa mnohé firmy s poprednými riešeniami polovodičových a elektronických zostáv spoliehajú na to, že im spoločnosť Henkel dodá overené, spoľahlivé a kompatibilné riešenia materiálov, ktoré potrebujú na udržanie konkurencieschopnosti.

Spoločnosť Henkel je popredným a najprogresívnejším dodávateľom komponentných materiálov pre polovodičové zostavy, plošné spoje (PCB) a moderné riešenia spájkovania na svete. Od doštičiek cez dosky až po finálnu zostavu, spoločnosť Henkel má jedinečnú pozíciu pre poskytovanie produktov na svetovej úrovni, odborné znalosti procesov a celkové riešenia naprieč celým segmentom, vďaka ktorým poháňa budúcnosť elektronického priemyslu.

Vďaka širokému portfóliu produktov spoločnosť Henkel poskytuje nákladovo efektívne riešenia mnohých výziev pri výrobe, vrátane lepiacich pást a fólií, produktov na zalievanie a zapuzdrenie, materiálov pre obrazovky, náterov a povlakov,  produktov na vypĺňanie a materiálov na riadenie teploty.

Výroba energie a Správa odpadových vôd

Spoločnosť Henkel ponúka prvotriedne lepidlá, materiály na zapuzdrenie a zalievanie a konformné nátery pre množstvo rôznych aplikácií pri výrobe energie a správe odpadových vôd.

Vďaka kompletnému portfóliu produktov založenému na niekoľko-desaťročných skúsenostiach a technickej podpore od tímu profesionálov nie je prekvapením, že je spoločnosť Henkel globálnym lídrom a preferovaným dodávateľom mnohých najväčších výrobcov na svete. So skúsenosťami a produktmi vhodnými ako pre výrobu originálnych dielov, tak aj pre údržbu zariadení, spoločnosť Henkel dokáže ponúknuť kompletný balík riešení.

Výroba

Bez ohľadu na odvetvie sú lepidlá značky Henkel navrhnuté tak, aby poskytovali riešenia problémov, konzistentný a spoľahlivý výkon a prekonávali očakávania zákazníkov.

Od lepidiel, ktoré zmierňujú hluk a vibrácie spotrebičov, až po zaisťovače závitov a tesnenia, ktoré chránia pred nákladnými únikmi chladiacich a ohrevných kvapalín, poskytuje spoločnosť Henkel kompletné riešenia, ktoré zjednodušujú fungovanie výrobných liniek.

Riešenia pre výrobu
Nech už čelíte akýmkoľvek problémom, určite existuje riešenie od spoločnosti Henkel, ktoré zaistí optimálne lepenie, praktickosť i spoľahlivosť.

Priemyselná údržba a opravy

Ak sa pohyblivé súčasti nehýbu, zväčša to vedie k nákladným odstávkam a drahým výmenám dielov a strojov.When moving parts don’t move, it can mean costly downtime and expensive part and machine replacement.

Proces preventívnej údržby Loctite sa opiera o riešenia od svetovej jednotky medzi výrobcami lepidiel. Predstavuje účinný spôsob, ako sa vyhnúť zlyhaniu zariadení a predĺžiť životnosť technologického vybavenia.

Riešenia spoločnosti Henkel v oblasti optimalizácie údržby

Zdravotníctvo

Technici, odborníci a chemici z oblasti zdravotníctva, zdravotníckej elektroniky a podávania liekov v spoločnosti Henkel si uvedomujú, že konštrukčné riešenie vášho produktu je výnimočné, a preto musí byť výnimočné aj riešenie materiálov od spoločnosti Henkel.

Technická odbornosť spoločnosti Henkel, nízkorizikové partnerstvo, filozofia inovácií, globálna infraštruktúra v oblasti podpory a príbeh lídra medzi výrobcami receptúr materiálov s vedúcim postavením na trhu sú zárukou toho, že vám pomôžeme i pri ďalšom rozvoji dizajnu zdravotníckych pomôcok.

Čo sa týka zdravotníckych pások, poskytujeme celý sortiment tavných lepidiel, lepidiel na báze vody, ako i rozpustných akrylových a UV akrylových lepidiel, ktoré zaisťujú vynikajúcu priľnavosť a sú šetrné k pokožke. Zároveň zaručujú prichytenie k rozličným nosičom, ktoré sa používajú v zdravotníckych aplikáciách, a dobrú priedušnosť.

Spoločnosť Henkel vie, že vo farmaceutickom priemysle sú kvalita a konzistentnosť kľúčové, a preto môže uistiť vývojárov dávkovacích systémov, predajcov liekov aj pacientov, že náplasť bude držať a dávkovanie lieku prebehne v súlade s návrhom. Máme dostatok skúseností, zdrojov i odborných zručností na to, aby sme vášmu transdermálnemu projektu pomohli uspieť.

Odvetviu elektronických zdravotníckych pomôcok zasa spoločnosť Henkel ponúka vysokú spoľahlivosť, overené montážne riešenia, medzi ktoré patria napríklad elektricky vodivé atramenty a lepidlá, zálievky, vyplňovače či spájkovacie a poťahové materiály. Takéto riešenia sa používajú pri montáži kardiostimulačných a neurostimulačných zariadení, senzorov na detekciu vlhkosti a elektród určených na EKG a TENS.

Spracovanie Kovov

Spoločnosť Henkel spája produkty na spracovanie kovov najvyššej kvality so systémami nanášania a najlepšou technologickou podporou, čo našim zákazníkom umožňuje zvýšiť produktivitu a súčasne znížiť náklady.

Už vyše 50 rokov je spoločnosť Henkel popredným dodávateľom prvotriednych produktov na spracovanie kovov, aplikačných systémov a podpory profesionálom. Našim zákazníkom umožňujeme zvýšiť ich produktivitu pomocou nákladovo efektívnych postupov, ktoré sú zároveň šetrnejšie k životnému prostrediu. Do nášho širokého portfólia produktov patria ložiskové oleje, mazacie kvapaliny, čističe, prostriedky na prípravu a pasiváciu, ktoré sa používajú v mnohých priemyselných odvetviach vrátane odvetvia výroby nádob na potraviny a nápoje, oceliarskeho a automobilového priemyslu.

Obaly a Papier

Obaly majú v potravinárskych spoločnostiach a spoločnostiach pôsobiacich v odvetví spotrebného tovaru základnú funkciu. Obal zabezpečuje nielen trvanlivosť a odolnosť, ktoré sú potrebné na ochranu a pri preprave produktov, ale stal sa aj nevyhnutnou súčasťou marketingu a prezentácie produktov. Spoločnosť Henkel zohráva kľúčovú úlohu na oboch frontoch a prináša lepidlá používané na výrobu obalov, aj riešenia na vylepšenie ich vzhľadu, vďaka ktorým jednotlivé produkty vyniknú v preplnených obchodoch.

Od zavedenia značkových výrobkov a vzniku samoobslužných supermarketov je baliarenský priemysel čoraz dôležitejší. Technológie, ktoré sa v rámci tohto priemyslu používajú, sa neustále menia a vyvíjajú – a práve v tomto procese zohráva spoločnosť Henkel hlavnú úlohu. Moderné obaly samozrejme spĺňajú obe funkcie: chránia obsah a prezentujú výrobok. Odborníci spoločnosti Henkel na adhezíva poskytujú riešenia, vďaka ktorým sa nápady dizajnérov  menia na sériovo vyrábané obaly.