Trhy

Riešenia od spoločnosti Henkel sú súčasťou mnohých produktov, s ktorými sa každodenne stretávate: autá, knihy, časopisy, počítače, lietadlá, chladničky, mobilné telefóny, nábytok, textil či obaly. Zistite viac o trhoch, na ktorých pôsobíme.

Automobilový priemysel a doprava

Spoločnosť Henkel je kľúčovým partnerom a poskytovateľom riešení v oblasti dizajnu, vývoja, výroby a údržby osobných automobilov, nákladných vozidiel, lietadiel a dopravných systémov. Vysoko účinné lepidlá a tesnenia od spoločnosti Henkel umožňujú zákazníkom navrhovať a vyrábať moderné odľahčené konštrukcie a dosahovať aj na pohľad nezlučiteľné ciele, ako je napríklad vyššia rýchlosť pri nižšej spotrebe paliva.

Vďaka včasnému zapojeniu do procesov návrhu a vývoja dokážeme poskytovať riešenia vyhotovené na mieru výzvam a potrebám trhu. Ich výsledkom sú výrazné konkurenčné výhody, ako aj nákladovo efektívna prevádzka šetrná k životnému prostrediu.
 

Domácnosť, Škola a Kancelária

Henkel ponúka kompletné inovatívne portfólio známych značiek, ktoré uspokojujú potreby domácností, škôl a kancelárií.

Viac ako 75 rokov sa Henkel prezentuje inováciami, vedúcou kvalitou a vysokou odbornosťou v oblasti lepidiel pre domácnosť, školy a kancelárie. Henkel a jeho produkty nájdete na celom svete. V každom regióne sú zárukou vysokej kvality vo všetkých produktových kategóriach. Pre širokú cieľovú skupinu zákazníkov, od domácností až po deti, Henkel ponúka tie najlepšie riešenia v podobe sekundových lepidiel, univerzálnych lepidiel či lepiacich tyčiniek.

Elektronika

Inovácie v oblasti elektroniky zasahujú takmer do každej stránky nášho života. Šoférujeme hybridné a elektrické vozidlá vybavené pokročilými asistenčnými systémami, používam smartfóny na prácu i zábavu, objavujeme nové svety prostredníctvom zariadení pre rozšírenú realitu, užívame si personalizovanú digitálnu zábavu na palubách lietadiel a ovládame svoje domácnosti pomocou prepojených domácich zariadení. Pred niekoľkými rokmi sme o niektorých z týchto inovácií len snívali. 

Spoločnosť Henkel je popredným dodávateľom materiálov pre elektronický a polovodičový priemysel. Naše moderné prípravky zahŕňajú širokú ponuku produktov, ktoré uľahčujú elektrické zapojenie, zabezpečujú konštrukčnú pevnosť a odolnosť, poskytujú kritickú ochranu a odvádzajú teplo na zvýšenie spoľahlivého výkonu. Sme hrdí, že vytvárame produkty, ktoré dnes zlepšia elektronické technológie a zajtra umožnia ďalší pokrok.

Komponenty pre nábytkárstvo a stavebníctvo

Ak chcete modernizovať svoje výrobné procesy, vyrábať ľahšie produkty a konštrukcie alebo zvýšiť kvalitu, účinnosť a udržateľnosť svojich komponentov pre nábytkársky a stavebný priemysel, dokážeme vám pomôcť. Naše lepidlá je možné použiť na spájanie rôznych drevených komponentov so širokým využitím v nábytkárskom priemysle. A najväčšou výhodou je, že naši zákazníci majú vždy po ruke podporu nášho globálneho tímu pre odbyt a technickú podporu.

Sme priekopníkmi v oblasti vysokoúčinných riešení, pri tvorbe ktorých vždy myslíme na spotrebiteľa. Staňte sa našim partnerom a buďte [ešte] pevnejší!


Kompozitné drevo

Spoločnosť Henkel je svetový výrobca a dodávateľ  jednozložkových vytvrdzovacích kvapalných polyuretánových lepiacich systémov pre kompozitné drevo.  Pod značkou Loctite Purbond poskytujeme vysoko kvalitné lepiace systémy, profesionálne poradenstvo od špecialistov v odvetví a spoľahlivú technológiu, ktorá zodpovedá vašim potrebám.

Sme priekopníkmi v oblasti vysokoúčinných riešení, pri tvorbe ktorých vždy myslíme na spotrebiteľa. Staňte sa našim partnerom a zvýšte svoju udržateľnosť!

Lepiace pásky, štítky a grafické fólie

Spoločnosť Henkel je váš partner pre vývoj trvalo udržateľných a inovatívnych riešení na výrobu lepiacich pások, štítkov a grafických fólií. Naše lepidlá citlivé na tlak (PSA) spĺňajú najvyššie bezpečnostné štandardy na použitie v potravinárskom aj nepotravinárskom priemysle, znižujú vašu celkovú spotrebu energie, ako aj množstvo odpadu a obalov. A ak hľadáte niečo výnimočné, náš tím má potrebné odborné technické znalosti, aby vám pripravil riešenie presne na mieru.

Lepidlá citlivé na tlak prispôsobené vašim potrebám
Naši špecialisti neustále pracujú na ďalšom vývoji a inováciách v oblasti lepiacich technológií citlivých na tlak.  V úzkej spolupráci s našimi partnermi a spotrebiteľmi pracujeme na zdokonaľovaní technológií počas procesu vývoja produktov. Dokážeme vám poskytnúť unikátne riešenia prispôsobené vašim špecifickým potrebám a pomôcť v ich bezproblémovej integrácii do vášho výrobného procesu.
 

Obaly a Papier

Okrem príťažlivého vzhľadu si spotrebitelia vážia aj trvalú udržateľnosť obalov. Spotrebitelia musia mať pri každom obale istotu, že jeho obsah spĺňa prísľub značky. Aby vyhoveli potrebám spotrebiteľov, výrobcovia sa obracajú na dodávateľov, ktorí obalom skutočne rozumejú.

Osobná hygiena

Pokiaľ ide o zdravie, wellness a pohodu, spotrebitelia hľadajú v prvom rade kvalitu. Či už hľadajú produkty pre intímnu hygienu, väčší pocit bezpečia, alebo hebkosť dotyku, je dôležité, aby sa vývoj produktov zameriaval na potreby a želania spotrebiteľov. Výrobcovia a dodávatelia hygienických produktov kombinujú najmodernejšie netkané vložky, plastové fólie, savé a elastické materiály a špeciálne lepidlá s jediným cieľom: spokojnosť zákazníka.

Spoločnosť Henkel ponúka komplexné riešenia pre hygienický priemysel, aby si zákazníci mohli užívať svoj život naplno podľa vlastných predstáv.  Zameriavame sa predovšetkým na zmyslové vnemy spotrebiteľov: zrak, vôňu, dotyk a zvuk. Naša ponuka lepiacich riešení spĺňa požiadavky vašich výrobných procesov. Naše inovatívne produkty na výrobu jednorazových hygienických a netkaných výrobkov spájajú v sebe vysokú priľnavosť s hebkosťou dotyku, čím dodávajú vašim hygienickým produktom tie správne vlastnosti pre každý spôsob ich použitia.

Sme priekopníkmi v oblasti vysokoúčinných riešení, pri tvorbe ktorých vždy myslíme na spotrebiteľa. Staňte sa našim partnerom a buďte [ešte] bezpečnejší!
 

Priemyselná údržba a opravy

Ak sa pohyblivé súčasti nehýbu, zväčša to vedie k nákladným odstávkam a drahým výmenám dielov a strojov. 

Proces preventívnej údržby Loctite sa opiera o riešenia od svetovej jednotky medzi výrobcami lepidiel. Predstavuje účinný spôsob, ako sa vyhnúť zlyhaniu zariadení a predĺžiť životnosť technologického vybavenia.

Riešenia spoločnosti Henkel v oblasti optimalizácie údržby

Remeselníci a profesionáli

Spoločnosť Henkel ponúka portfólio značiek pre remeselníkov navrhnutých tak, aby uspokojili produktové potreby na obkladanie, tvorbu podláh, maľovanie, prácu s drevom či dokonca klampiarstvo.

Divízia Adhesive Technologies ponúka vysoko inovatívne portfólio produktov pre remeselníkov, ktoré uspokoja aj náročné požiadavky na profesionálne aplikácie. Od roku 1876 Henkel vďaka pokrokovým technológiam a spolupráci s odborníkmi uspokojuje náročné požiadavky trhu.

Spracovanie kovov

Spoločnosť Henkel vám prináša kombináciu produktov na spracovanie kovov najvyššej kvality, aplikačných systémov a špičkovej technologickej podpory, ktorá vám umožní maximalizovať produktivitu a zároveň znížiť náklady.  Od tvárnenia po extrúziu a ťahanie ocele a neželezných kovov,  naše portfólio riešení pre výrobu kovových cievok, kovových obalov a spracovanie kovov vychádza z desaťročí skúseností a inovácií.

Kovospracujúci priemysel
Do širokého portfólia našich produktov patria ložiskové oleje, mazacie kvapaliny, čistidlá, prostriedky na prípravu a pasiváciu kovov, ktoré nachádzajú uplatnenie v mnohých odvetviach vrátane výroby nádob na potraviny a nápoje či oceliarskeho a automobilového priemyslu.

Šport a móda

Rastúca cena práce a zvyšujúci sa dôraz na ekologickú výrobu predstavujú hlavné výzvy v športovom a odevnom priemysle. V spolupráci so spoločnosťou Henkel môžete na ich riešenie využiť našu globálnu sieť, technické know-how a inovačné kapacity.Vďaka najširšej ponuke lepidiel a špecifického know-how dokážeme byť prínosom pre váš výrobný proces bez ohľadu na výzvy a problémy, ktoré pred vami stoja.

Služby prispôsobené vašim špecifickým potrebám
Ako jeden z technologických lídrov v oblasti výroby lepidiel spoločnosť Henkel prináša optimalizované riešenia, ktoré spĺňajú požiadavky výrobného procesu obuvi, lôpt, tašiek či člnov. Ponúkame široké portfólio technológií vrátane lepidiel na vodnej báze, beztoluénových lepidiel, kyanoakrylátov, tavných lepidiel a tavných Pur lepidiel.


Stavebníctvo, konštruktérstvo a nábytkárstvo

Konkurencieschopnosť výrobcov a ich dodávateľov závisí od používania najmodernejších výrobných procesov tak, ako ešte nikdy predtým. Vďaka dobre skoordinovaným produktom, procesom a službám je možné dosiahnuť vyššiu kvalitu, produktivitu a nákladovú efektivitu. Spôsob, ako ich uplatňovať v praxi, predstavuje spoločnosť Henkel svojimi lepidlami a systémami pre stavebníctvo, konštruktérstvo a nábytkársky priemysel.

Spoločnosť Henkel je odborníkom na dekoratívnu povrchovú úpravu a podporuje zavádzanie nových nápadov a technológií do návrhu produktov. Naše lepidlá pre nábytkársky priemysel pomáhajú našim zákazníkom zlepšovať ich efektívnosť aj udržateľnosť.

Vďaka širokému záberu technológií v kombinácii s uplatňovaním zručností, diverzifikovanou podporou a dobrou znalosťou trhu, sa spoločnosť Henkel stala celosvetovým lídrom a vyhľadávaným dodávateľom v odvetví stavebných komponentov.

V rámci obchodu s konštrukčným drevom je spoločnosť Henkel Vaším globálnym partnerom pre vysokokvalitné výrobky a odbornú technickú podporu, vďaka ktorým sú naši zákazníci o krok vpred v oblasti vývoja a návrhu produktov a bezpečnosti používania kvapalných polyuretánových lepidiel.

Urob si sám

Henkel vyvinul rozmanité, zákazníkom prispôsobené a inovatívne druhy lepidiel a tmelov na uspokojenie takmer všetkých potrieb trhu, profesionálov aj domácich majstrov.

Viac ako 75 rokov Henkel stojí za početnými inováciami, vedúcou kvalitou a vysokou úrovňou výskumu a vývoja v oblasti lepidiel pre domácnosti a remeselníkov. Značky lepidiel spoločnosti Henkel nájdete po celom svete a pre spotrebiteľov znamená ich dobré meno záruku spoľahlivých produktov. Všetky naše produkty a značky môžeme zastrešiť sloganom: Henkel uľahčuje život.

Výroba

Bez ohľadu na odvetvie sú lepidlá značky Henkel navrhnuté tak, aby poskytovali riešenia problémov, konzistentný a spoľahlivý výkon a prekonávali očakávania zákazníkov.

Od lepidiel, ktoré zmierňujú hluk a vibrácie spotrebičov, až po zaisťovače závitov a tesnenia, ktoré chránia pred nákladnými únikmi chladiacich a ohrevných kvapalín, poskytuje spoločnosť Henkel kompletné riešenia, ktoré zjednodušujú fungovanie výrobných liniek.

Riešenia pre výrobu
Nech už čelíte akýmkoľvek problémom, určite existuje riešenie od spoločnosti Henkel, ktoré zaistí optimálne lepenie, praktickosť i spoľahlivosť.

Výroba a údržba lietadiel

S viac ako 50 rokmi odborných skúseností pod svojimi krídlami je spoločnosť Henkel popredným dodávateľom priemyselných konštrukčných lepidiel a prípravkov na povrchovú úpravu pre výrobcov originálnych zariadení a servisné a opravárenské spoločnosti v leteckom priemysle. Je jedno, pred akými výzvami stojíte, dokážeme vám pomôcť. Naša spoločnosť je uvedená vo viac ako 5 000 špecifikáciách leteckého priemyslu a je pripravená podporiť vaše procesy od začiatku do konca, a to na celom svete.  Henkel investuje nemalé prostriedky do výskumu a vývoja s cieľom poskytnúť vám širokú ponuku produktov značiek Bonderite a Loctite, ktoré splnia všetky vaše výrobné a servisné potreby. Vďaka preukázateľným odborným znalostiam a globálnej distribučnej sieti inovatívne materiály spoločnosti Henkel prinášajú našim zákazníkom praktické a ekonomické výhody a zvyšujú ich výkonnosť.

Naše produkty spĺňajú prísne predpisy a náročné špecifikácie. My sa však neuspokojíme s tým, čo je. Neustále hľadáme nové, inovatívne zlepšenia v oblasti leteckej výroby a údržby.


Výroba energie a správa odpadových vôd

Spoločnosť Henkel ponúka prvotriedne lepidlá, materiály na zapuzdrenie a zalievanie a konformné nátery pre množstvo rôznych aplikácií pri výrobe energie a správe odpadových vôd.

Vďaka kompletnému portfóliu produktov založenému na niekoľko-desaťročných skúsenostiach a technickej podpore od tímu profesionálov nie je prekvapením, že je spoločnosť Henkel globálnym lídrom a preferovaným dodávateľom mnohých najväčších výrobcov na svete. So skúsenosťami a produktmi vhodnými ako pre výrobu originálnych dielov, tak aj pre údržbu zariadení, spoločnosť Henkel dokáže ponúknuť kompletný balík riešení.

Zdravotníctvo

Technici, odborníci a chemici z oblasti zdravotníctva, zdravotníckej elektroniky a podávania liekov v spoločnosti Henkel si uvedomujú, že konštrukčné riešenie vášho produktu je výnimočné, a preto musí byť výnimočné aj riešenie materiálov od spoločnosti Henkel.

Technická odbornosť spoločnosti Henkel, nízkorizikové partnerstvo, filozofia inovácií, globálna infraštruktúra v oblasti podpory a príbeh lídra medzi výrobcami receptúr materiálov s vedúcim postavením na trhu sú zárukou toho, že vám pomôžeme i pri ďalšom rozvoji dizajnu zdravotníckych pomôcok.

Čo sa týka zdravotníckych pások, poskytujeme celý sortiment tavných lepidiel, lepidiel na báze vody, ako i rozpustných akrylových a UV akrylových lepidiel, ktoré zaisťujú vynikajúcu priľnavosť a sú šetrné k pokožke. Zároveň zaručujú prichytenie k rozličným nosičom, ktoré sa používajú v zdravotníckych aplikáciách, a dobrú priedušnosť.

Spoločnosť Henkel vie, že vo farmaceutickom priemysle sú kvalita a konzistentnosť kľúčové, a preto môže uistiť vývojárov dávkovacích systémov, predajcov liekov aj pacientov, že náplasť bude držať a dávkovanie lieku prebehne v súlade s návrhom. Máme dostatok skúseností, zdrojov i odborných zručností na to, aby sme vášmu transdermálnemu projektu pomohli uspieť.

Odvetviu elektronických zdravotníckych pomôcok zasa spoločnosť Henkel ponúka vysokú spoľahlivosť, overené montážne riešenia, medzi ktoré patria napríklad elektricky vodivé atramenty a lepidlá, zálievky, vyplňovače či spájkovacie a poťahové materiály. Takéto riešenia sa používajú pri montáži kardiostimulačných a neurostimulačných zariadení, senzorov na detekciu vlhkosti a elektród určených na EKG a TENS.