Dutova kariérna cesta

Akú úlohu zohrávajú technológie v tvojej kariére?
Využívanie technológií mi umožňuje sústrediť sa na veci, ktoré sú skutočne dôležité, aby sme dosiahli viac s menším úsilím. Vezmite si napríklad úlohu analyzovať stovky produktov u rôznych zákazníkov. V tomto prípade môžeme použiť štatistické prognózy pre relatívne stabilné produkty. To znamená, že môžeme viac času venovať prognostike vysoko volatilných produktov. Tak môžeme zvýšiť presnosť a efektívnosť a – čo je najdôležitejšie – eliminovať z výsledkov ľudský faktor.

Ako nabudiť zapálenie pre nové technológie v tíme?
Najskôr treba zjednodušiť zložitú „technologickú” koncepciu a komunikovať ju tímu zrozumiteľným laickým jazykom. Po druhé, ak je to možné, zapojte ich do navrhovania implementácie. Nakoniec zdôraznite, ako im to pomôže v práci a umožní rast podnikania vo väčšom meradle.

Ako sa tvoj život v Šanghaji líši od života v Sydney?
Nevedel som ani slovo po čínsky, takže spočiatku to nebolo ľahké, na osobnej aj pracovnej úrovni. Časom sa to však výrazne zlepšilo. Vďaka jednoduchosti platieb mobilom a nakupovaniu online je pre mňa život naozaj oveľa menej stresujúci. Keď vychádzam z domu, takmer nepotrebujem peňaženku ani karty. Navyše, prispôsobivosť a agilita čínskej spoločnosti je oveľa väčšia ako kdekoľvek inde na svete.

Aký krok mal najväčší dopad na tvoj rozvoj?
Povedal by som, že odchod do zahraničia na regionálnu centrálu. Nielenže mi to rozšírilo obzory, ale tiež som sa zoznámil s mnohými zložitejšími problémami. Napríklad som mal za úlohu zlepšiť kľúčové ukazovatele výkonnosti, ktoré u jedného z našich hlavných zákazníkov v Číne už rok klesali, a zároveň som musel od základov vybudovať nový tím a proces.

Čo je skutočne jedinečné na spoločnosti Henkel?
Henkel je miestom, kde si vyhrniete rukávy, spochybníte status quo, dostanete odmenu a ešte sa pri tom zabavíte!