26. 3. 2020  Bratislava

Somat Gold získal certifikát kvality TÜV

Obľúbená značka tabliet do umývačky riadu Somat Gold od spoločnosti Henkel získala najvyššie hodnotenie od nemeckého testovacieho inštitútu TÜV. Ide o ocenenie nemeckých spotrebiteľov, ktorí hodnotili produkty na základe vlastnej skúsenosti a spokojnosti s ich používaním.

Somat Gold získal certifikát kvality na základe nezávislého hodnotenia nemeckých zákazníkov, ktorí dlhodobo používajú tento produkt a majú skúsenosť aj s ďalšími podobnými. Tablety na umývanie riadu testovali počas vybraného obdobia, následne boli výsledky vyhodnotené a najlepším značkám udelil nemecký testovací inštitút hodnotenie kvality.

Podmienkou bolo, aby produkt otestovalo minimálne 100 zákazníkov, ktorí ho využívali doma počas stanoveného času. V hodnotení sa zohľadňovalo niekoľko aspektov: celková spokojnosť s používaním produktu, celková spokojnosť s čistiacim výkonom a celková spokojnosť s ochranou a leskom riadu. Zákazníci následne pretavili spokojnosť do päťbodovej stupnice, pričom v každej kategórii musel hodnotený produkt dosiahnuť minimálnu známku 2,2, aby sa dostal medzi najlepších.

„Ocenenie si veľmi vážime a teší nás o to viac, že je vyjadrením spokojnosti zákazníkov. Je pre nás dôležité, aby spotrebitelia v našich produktoch nachádzali kvalitu a tie sa potom stali súčasťou ich domácnosti na dlhý čas,“ uviedla Jana Očadlíková, marketingová manažérka divízie Laundy and Home Care Henkel SK/CZ.

Tablety na automatické umývanie riadu Somat Gold prinášajú do domácnosti viac komfortu, ešte lepší čistiaci výkon a bonusom je prémiový vzhľad. Účinná receptúra v sebe ukrýva technológiu hĺbkového čistenia, ktorá si hravo poradí s pripáleninami a účinne odstráni aj zaschnuté škrobové škvrny. Somat Gold je účinný proti škvrnám od čaju aj kávy a  perfektné výsledky umývania sú viditeľné už pri 40°C. Okrem funkcie soli a leštidla, chráni sklo pred koróziou a má funkciu rýchleho schnutia.

Výhodou je tiež moderný obal pre maximálny komfort – tablety kúpite v prémiovom uzatvárateľnom, vodeodolnom a ľahko uskladniteľnom obale. Aby bolo použitie Somat Gold tabliet ešte jednoduchšie, tablety sú zabalené vo fólii rozpustnej vo vode. Tabletu stačí vložiť do dávkovača umývačky a spustiť umývací program.

Ďalšie informácie