Moja zbierka

internship opportunies trainig and development

Študenti

Nikdy nie je príliš skoro získať pracovné skúsenosti.

Henkel Innovation Challenge

Výzva zabojovať vo férovej súťaži, mentoring, úžasné ceny a kariérne príležitosti – Henkel Innovation Challenge je pre študentov z celého sveta prospešná v mnohých smeroch.

Spoločnosť Henkel ponúka angažovaným študentom množstvo rôznych príležitostí získať praktické skúsenosti a niečo dokázať. Už počas svojho štúdia môžete objavovať fascinujúci svet značiek a technológií spoločnosti Henkel. To vám dáva príležitosť vytvárať si vlastnú profesijnú sieť kontaktov a plánovať si svoju kariéru v spoločnosti Henkel po ukončení svojho štúdia.

Pracovné ponuky pre študentov

Hľadanie práce

Výhody mentoringu

Cenné interné informácie pre študentov

Či už počas stáže, súťaže Henkel Innovation Challenge: už v priebehu svojho štúdia bude jeden z našich manažérov vašim osobným mentorom – bude vás viesť a podporovať v úlohách, aby vás zaškolil a odovzdal vám užitočné rady. Mentori spoločnosti Henkel sa s vami podelia o svoje vedomosti o trendoch trhu a dostanete od nich spätnú väzbu určenú pre ďalší rozvoj vašej kariéry. V neposlednom rade bude váš mentor tiež vašim vítaným poradcom a osobným kontaktom.

Spoznávajte Henkel

Buďte spoločenskí a naučte sa viac

Chceli by ste sa o spoločnosti Henkel dozvedieť viac? Stretnite sa s nami u vás na vysokej škole, prihláste sa k nám na stáž, alebo sa zapojte do súťaže Henkel Innovation Challenge. Vždy ste online? Sledujte nás teda na Facebooku alebo LinkedIn, aby ste mali vždy aktuálne informácie.

Študentské stáže

Plne integrovaní, intenzívne prepojení: Počas vašej stáže na vlastnej koži zistíte, čím sa zamestnanci spoločnosti Henkel odlišujú a prečo sú takí úspešní. Už od prvého dňa z vás spravíme člena tímu a budete mať možnosť presvedčiť sa, čo to znamená pracovať pre lídra na globálnom trhu a formovať trhy zajtrajška – či už v oblasti spotrebiteľských tovarov, alebo v oblasti priemyslu. Využite túto možnosť a presvedčte nás o svojom nadaní a iniciatívnosti – podobne ako to každoročne robí 1 500 stážistov na celom svete.

Každá stáž začína stanovením jednotlivých cieľov. Potom môžete začať a popustiť uzdu svojim ambíciám. Od prvého dňa budete plnohodnotným členom a prejdete svojim vlastným programom. V priebehu toho sa môžete spoľahnúť na neustálu podporu členov oddelenia Ľudských zdrojov a vášho mentora, ktorý je skúseným členom vášho oddelenia.  

Úlohy a príležitosti

Kopírovanie a príprava kávy? Prosím vás! V priebehu svojej študentskej stáže budete zapojení do každodenných obchodných aktivít a projektov ako plnohodnotný člen tímu. Okrem toho budete mať množstvo príležitostí zistiť, ako to funguje i mimo vášho oddelenia.

  • Okrem podpory bežnej prevádzky budete mať na starosti svoj vlastný projekt, v ktorom máte šancu ukázať svoj talent.
  • Tiež sa zúčastníte na prezentáciách v rámci rôznych oddelení, napríklad počas „Dňa stáží“
  • Program “Double-In” vám umožní stráviť celý deň v spoločnosti stážistu z iného oddelenia. Ako stážista z Marketingu tak môžete spoznať napríklad oddelenie Kontrolingu. Takýmto spôsobom povzbudzujeme spoluprácu medzi jednotlivými oddeleniami už počas stáží.
  • Počas stáže alebo pri rôznych iných príležitostiach budete mať možnosť vybudovať a rozvinúť svoju osobnú sieť kontaktov využívaním našej online komunity stážistov.

Všeobecné podmienky: flexibilnosť a medzinárodnosť

Stáže sú flexibilné, medzinárodné a neviažu sa na rozvrh jednotlivých semestrov. V ideálnom prípade by ste si svoju žiadosť mali poslať 4 až 6 mesiacov vopred. Všetky voľné a aktuálne pozície môžete nájsť na našom pracovnom portáli.

Každý rok získa svoju prvú skúsenosť so spoločnosťou Henkel približne 500 stážistov priamo na našej centrále v nemeckom Düsseldorfe. Nakoľko naši zamestnanci v Düsseldorfe pochádzajú z viac ako 50-tich rôznych krajín, aj naša komunita stážistov má medzinárodné zloženie – na mnohé z našich stáží dokonca nemusíte vôbec vedieť rozprávať po nemecky.

Po ukončení stáže: Záverečná práca v spoločnosti Henkel

Prax je asi ten najlepší spôsob, ako si zlepšiť kreativitu, inšpiráciu a motiváciu pre napísanie úspešnej záverečnej práce – zvlášť na mieste ako je Henkel, kde ponúkame veľmi širokú škálu aktivít. Či už je to marketing, výskum a vývoj alebo kontroling, Henkel vrelo privíta všetkých, ktorí sa chcú chopiť svojej príležitosti napísať bakalársku, diplomovú alebo dizertačnú prácu v našej spoločnosti. V každom prípade by ste nám svoj návrh mali poslať v predstihu (aspoň tri až štyri mesiace). Predtým si však jasne stanovte, o ktoré okruhy a témy máte záujem, a vysvetlite, akým spôsobom môže byť vaša práca zaujímavá pre spoločnosť Henkel. Prepojenosť s niektorou z oblastí našej činnosti je výhodou. Čím jasnejšie popíšete svoju špecializáciu, konkrétny záujem a cieľ, tým pravdepodobnejšie sa vám svojím návrhom podarí presvedčiť vášho budúceho mentora.
 

Partnerstvá

Spoločnosť Henkel spolupracuje s renomovanými univerzitami a študentskými iniciatívami, čo je výhra pre obe stany. Už na začiatku študenti získajú profesionálne skúsenosti – napríklad prostredníctvom prípadových štúdií alebo prednášok vrcholových manažérov. Zároveň spoločnosť Henkel nadviaže kontakt s tými najnadanejšími ľuďmi.

Základy svojej kariéry v spoločnosti Henkel môžete položiť ešte pred ukončením univerzity, a tým získať cenné skúsenosti už na samom začiatku. Nadviazali sme partnerstvá s poprednými univerzitami a obchodnými vzdelávacími inštitúciami, ako aj vybranými študentskými organizáciami. Ide o vzrušujúcu príležitosť na to, aby ste sa nechali inšpirovať „Duchom Henklu“. K dispozícii sú:

  • Prednášky
  • Spolupráca na výskume
  • Workshopy a prípadové štúdie
  • Exkurzie
  • Neformálne rozhovory s vrcholovými manažérmi

Tešíme sa na to, ako nás presvedčíte svojou angažovanosťou – stále hľadáme nadaných ľudí, ktorí by zapadli do našej firemnej kultúry zameranej na vysoké výkony. Neustále rozširujeme naše kontakty so študentmi, ktorí na nás urobia dojem a hodia sa do našej spoločnosti, pretože vieme, že váš potenciál je vzácny – môže sa stať dôležitou súčasťou našej budúcnosti.