sk-why-henkel-header-collage

Trúfame si priniesť zmenu

Ak si kladiete otázku „Prečo Henkel Slovensko“?, odpoveď je jednoduchá: pre nášho odvážneho ducha. Sme v srdci priekopníkmi pre dobro celých generácií. Spoločne sa snažíme pozitívne zmeniť životy miliárd ľudí prostredníctvom našich výrobkov, služieb a riešení. Spoznajte svojich budúcich kolegov a zistite, prečo je podľa nich Henkel jedinečný.

#1 V spoločnosti Henkel Slovensko môžete priniesť zmenu.

Henkel má významnú podnikateľskú históriu. Vo všetkých našich pobočkách sa chceme neustále zlepšovať, preto naši zamestnanci spochybňujú status quo a správajú sa ako podnikatelia, prinášajú nové nápady, urýchľujú našu digitálnu transformáciu a menia tak trhy, výrobky a služby.

Koláž pracovísk spoločnosti Henkel. Obrázky zobrazujú technológiu, digitálnu transformáciu a originálne nápady.

Poháňame digitálnu transformáciu zvnútra, ale aj zvonka.
Naším cieľom je neustále rozvíjať kľúčové aktíva: produkty a technológie Henkel. Neustále pripojený svet mení potreby spotrebiteľov aj ich nákupné rozhodnutia. Už neposkytujeme jednotlivé produkty, ale ponúkame dôkladne integrované služby, ktoré sa jednoducho používajú vďaka digitálnym zariadeniam.
Digitálne znalosti sprístupňujeme všetkým našim tímom.
Naša celosvetová iniciatíva Digital Upskilling ponúka na mieru šité školenia pre všetkých okolo 48 000 zamestnancov spoločnosti Henkel rozdelených do rôznych skupín podľa pracovnej pozície. Transformácia neprebehne zo dňa na deň – vyžaduje si čas. Podľa nás sú intuitívne a personalizované formáty školení skvelou motiváciou a istotou, že sa neustále učíme a napredujeme. Prostredníctvom iniciatívy Digital Upskilling spoločnosť Henkel nastavuje štandard digitálnych znalostí pre celú spoločnosť. Nemôžeme prinášať zmenu, kým neintegrujeme každého manažéra, každého člena tímu a každého stážistu, ktorý u nás pracuje.


why-henkel-collage-hao-desktop-Zoznámte sa s Haom, vedúcim Mobile App Factory: „Počuli ste o inovačnom centre Henkel dx? Vytvorením tejto organizácie potvrdili svoje inovatívne zmýšľanie. Ako vedúci Development Factory v Berlíne zbožňujem, keď ľudia tvoria od nuly. Byť súčasťou tejto digitálnej transformácie a budovania platformy je skvelá skúsenosť, a je to jedna z vecí, ktorú si na svojej kariére v spoločnosti Henkel cením najviac.“

Vďaka novým technológiám, experimentom s novými obchodnými modelmi a zavedením digitálneho ekosystému podporujeme nášho podnikateľského ducha.
Vďaka Henkel (dx) sme začali celkom novú kapitolu a spojili sme digitálnu sféru, riadenie obchodných procesov a IT expertízu s cieľom riešiť najťažšie výzvy a pretaviť hrozby na príležitosti. Naše centrá Innovation Hubs sa zameriavajú na mega trendy, napríklad platformové hospodárstvo, zmeny u zákazníkov a spotrebiteľov, poskytovanie služieb založené na výsledkoch a princíp Lean-Fast-Simple. 

Inovujeme vďaka spolupráci.
Spájame startupy s podnikaním Henkel, aby sme posilnili vývoj prelomových technológií. Veríme, že najlepšie riešenia vzniknú vtedy, keď sa nové myšlienky stretnú so správnymi zdrojmi. Organizácia Henkel Tech Ventures vytvorila rozsiahlu sieť, ktorá pokrýva všetky oblasti výrobného priemyslu. 

Objavujeme nové prostredie s našimi inkubačnými tímami.
Chceme urýchliť inovácie a budovať nové obchodné modely, preto naše divízii Consumer Brands vytvorili internú továreň na nápady a inkubačné tímy – tieto think tanky spájajú agilné pracovné postupy so škálou a expertízou globálnej firmy.


why-henkel-collage-esther-desktop-Zoznámte sa s Esther, zakladateľkou a vedúcou Fritz Beauty Lab: „Odkedy pracujem v spoločnosti Henkel, prešla som viacerými pozíciami. V roku 2020 som založila Fritz Beauty Lab, ktorý existuje v rámci firemných štruktúr spoločnosti Henkel, no funguje ako startup, a preto je agilný a rýchly. Moja práca mi umožňuje robiť to, čo ma baví, a dosiahnuť skvelé výsledky.“

Why Henkel - Video - Thumbnail

#2 V spoločnosti Henkel Slovensko sme tímoví hráči.

Máme viac ako 48 000 zamestnancov z celého sveta a vieme, že náš globálny tím tvoria ľudia z rôznych prostredí, s rôznymi skúsenosťami, zručnosťami, znalosťami a prístupmi ku kreativite, a to je základ nášho úspechu.

Koláž pracovného prostredia spoločnosti Henkel. Naši zamestnanci Henkel vždy pracujú v tíme.

Veríme, že líderstvo sa týka každého.
Či už vediete tím alebo nie, môžete priniesť zmeny a zlepšiť spoluprácu, inovovať, postaviť sa za svoje výsledky, ale aj za ľudí okolo vás, a budovať tak silný základ, ktorý formuje firemnú kultúru spoločnosti Henkel. Podporujeme našich zamestnancov, aby v rámci svojho správania a rozhodnutí mysleli na hodnoty Henkel a cenili si spätnú väzbu, vďaka ktorej sa učia a rastú. My všetci v spoločnosti Henkel musíme pretaviť štyri záväzky líderstva do praxe.

1. Konáme ako podnikatelia.
Trúfame si riskovať, aby sme vytvorili vzrušujúce obchodné príležitosti. Sme odhodlaní podporovať inovácie a každodenné zlepšenia. Podporujeme kultúru včasného a jasného prijímania rozhodnutí.

2. Spolupracujeme ako silné tímy.
Vždy konáme ako jeden tím v najlepšom záujme spoločnosti Henkel. Spolupracujeme na základe dôvery a transparentnosti. Ceníme si diverzitu, zvedavosť a otvorenú myseľ.

3. Rozvíjame ľudí s vášňou.
Berieme zodpovednosť za budovanie a rozvoj najlepšieho tímu. Prinášame našim ľuďom výzvy a uznanie. Dávame a dostávame spätnú väzbu, aby sme sa neustále učili.

4. Stojíme si za výsledkami.
Vytvárame najlepšie riešenia pre našich zákazníkov. Preberáme priamu zodpovednosť, aby sme dosiahli ambiciózne ciele. Dodržiavame sľuby a záväzky.


why-henkel-collage-kerstin-desktop-


Zoznámte sa s Kerstin, European Technical Manažérkou: „Ako sa stať líderkou a inšpirovať tak ďalšie ženy? Pracujte v spoločnosti Henkel. V divízii Adhesive Technologies na pozícii Director Innovation Packaging sme vďaka spolupráci a podnikavému duchu priniesli skvelé inovácie. Môj úspech nepomáha len mne, ale aj iným ženám. Záväzky líderstva spoločnosti Henkel beriem veľmi vážne a podporujem členov svojho tímu, aby rástli.“

Diverzita, rovnosť a inklúzia sú hlboko zakorenené v hodnotách našej firmy.
Pre Henkel sú diverzita, rovnosť a inklúzia viac než len populárne výrazy alebo niečo, čo je pekné mať. Pre nás sú diverzita, rovnosť a inklúzia nevyhnutnosť a obchodná povinnosť hlboko zakorenená v našej firemnej stratégii a hodnotách. Naši zamestnanci nemajú rovnaké pohlavie, vek, sexuálnu orientáciu či vierovyznanie, majú rôzny etnický a kultúrny pôvod, prinášajú rôznorodé zručnosti, skúsenosti a schopnosti a sú rôznorodí v mnohých ohľadoch. Naším cieľom je podporovať kultúru spolupatričnosti a snažíme sa o spravodlivosť, aby sme maximalizovali potenciál diverzity. Preto aktívne podporujeme inkluzívne správanie medzi zamestnancami, zvyšujeme povedomie a podporujeme prostredie, ktoré víta a prijíma jednotlivé rozdiely. Zistite viac o prístupe a iniciatívach Henkel v oblasti Diverzity, rovnosti a Inklúzie.

Vytvárame nový koncept inteligentnej práce.
Vnímame, že zamestnanci potrebujú flexibilitu a väčšiu symbiózu medzi pracovným a súkromným životom. Naším cieľom je skombinovať prácu z domu a z kancelárie, ponúkať vysokú flexibilitu pre individuálne potreby, a tak vytvárame základ pre produktívne pracovné prostredie budúcnosti. Niektorí pozície si vždy budú vyžadovať prácu priamo na mieste, iné vôbec nevyžadujú fyzickú prítomnosť v kancelárii a mnohé pozície v spoločnosti Henkel sú hybridné. Veríme, že práca na diaľku môže predstavovať až 40 % pracovného času na hybridných pozíciách. Môže to byť aj jeden týždeň do mesiaca. Naše kancelárie vždy zohrávali a budú zohrávať dôležitú úlohu vo firemnej kultúre – umožňujú spoluprácu, inovácie, výmenu znalostí a sú miestom pre spolupatričnosť a komunitu, ktorá formuje ducha spoločnosti Henkel. Budeme ďalej vylepšovať naše pracovné prostredie, kancelárie, budovy a budeme ich pripravovať na budúcnosť.

Veríme, že každý by mal mať možnosť mať kariéru aj rodinu.
Nevyhnutnou súčasťou flexibility pracovného života je dať rodičom väčšiu slobodu a šancu pracovať z domu alebo odinakiaľ, nie len z kancelárie. Infraštruktúra v tomto kontexte zohráva významnú úlohu. V našej centrále v Nemecku máme tri škôlky pre zamestnancov spoločnosti Henkel. V našich rôznych krajinách ponúkame alebo uľahčujeme starostlivosť o deti a poskytujeme ďalšie služby na podporu zamestnancov.

Zistite viac

#3 V spoločnosti Henkel Slovensko si môžete budovať kariéru.

Sme radi, keď vidíme našich zamestnancov rásť po pracovnej aj osobnej stránke. Ponúkame mnoho príležitostí učiť sa, dostať spätnú väzbu a usmernenie a získať rôznorodé a medzinárodné skúsenosti. Veríme, že zmena perspektívy nám prinesie oveľa väčší úspech ako izolované konanie a rast. V nadnárodnej spoločnosti, akou je Henkel, je ďalší krok priamo pred vami.

Koláž pracovného prostredia spoločnosti Henkel. V spoločnosti Henkel ste strojcom svojej kariéry.

Ponúkame medzinárodné príležitosti.
Henkel vám pomôže rozšíriť obzory, pretože ľudia s medzinárodnými skúsenosťami prinášajú úspech a inšpiráciu do nášho globálneho tímu. Vo veľkej spoločnosti, akou je Henkel, vaša kariérna cesta nemusí byť lineárna. Vyskúšajte si rôzne pozície, miesta či dokonca krajiny. Vysokovýkonným zamestnancom ponúkame filozofiu trojitej dvojice: V priebehu svojej kariéry môžu pracovať na najmenej dvoch pozíciách v dvoch rôznych krajinách a dvoch rôznych divíziách.

Spoliehame sa na výkon. A odmeňujeme ho.
Základnou súčasťou našej firemnej kultúry je odmeňovať výkon a motivovať zamestnancov. Veríme v nastavovanie ambicióznych cieľov a náležité odmenenie vysokého a dobrého výkonu. Okrem toho ponúkame konkurenčné a atraktívne benefity.

Zamestnancov podporujeme v rozvíjaní zručností na maximum.
Chcete si zlepšiť zručnosti a rozšíriť znalosti a schopnosti? Náš Henkel Learning Hub je tu pre vás! Môžete získať prístup k vyše 8 000 prezenčným a digitálnym učebným zdrojom s rôznymi témami a rozšíriť si odborné obzory. Naším cieľom je pripraviť zamestnancov na budúcnosť a pomôcť im budovať dôležité potrebné zručnosti, ktoré im umožnia naplno využiť svoj potenciál prostredníctvom učenia.

Veríme, že spätná väzba má veľký dopad na váš rozvoj. Preto vám naša kultúra založená na priebežnej spätnej väzbe umožní dávať a dostávať spätnú väzbu od kolegov, spolupracovníkov alebo nadriadených. Aby to bolo ešte jednoduchšie, spustili sme nový nástroj na spätnú väzbu, ktorý vám umožní posielať a dostávať pochvalné kartičky KUDOS, aby ste mohli oceniť kolegov a navzájom sa pochváliť. 

Vytvárame príležitosti, aby ste mohli rásť čo najskôr.
Náš globálny program „BE PART“ vám umožní rýchly štart v spoločnosti Henkel. Pomocou digitálneho obsahu a offline aktivít BE PART pomôže novým zamestnancom pochopiť spôsob práce v spoločnosti Henkel a rýchlo si zvyknúť. Dostanete všetky zásadné informácie, ktoré budete potrebovať počas prvých šiestich mesiacov u nás.

Sme pevne presvedčení, že je dôležité prebrať zodpovednosť čo najskôr. Preto vám pridelíme projekty hneď na začiatku, aby ste sa mohli učiť, tvoriť a posúvať.

 

Sme stále v pohybe a hľadáme nové skvelé nápady.
Ako uvádzame v našom prvom líderskom záväzku, konáme ako podnikatelia. To znamená, že musíte predvídať budúce trendy a potreby zákazníkov rýchlejšie ako trh, byť proaktívni a bojovať za svoje nápady. Pri experimentoch sa snažíme postupovať rýchlo a následne ich škálovať alebo ich nechať tak. Pridajte sa k nám a rozšírte naše podnikateľské modely z čisto produktových na poskytovanie riešení po predaji, nových služieb a riešení založených na výsledkoch. Naša divízia Consumer Brands spustila aplikáciu Choicify pre výber farby založený na umelej inteligencii. S Persil Service sme na trh Laundry & Home Care priniesli mobilnú čistiareň textílií. Naša divízia Adhesive Technologies vytvorila papierové slamky, ktoré vydržia ponorené v tekutine dlhý čas.

Vytvárame príležitosti pre skorý rast.
Vďaka rôznym programom pre študentov a absolventov, v rámci ktorých môžu objavovať svoj talent, vášeň a nápady, pričom sú na tejto ceste vedení a mentorovaní, dbáme na to, aby sme hľadali talenty. Sme presvedčení o sile zodpovednosti v skorej fáze, a preto vytvárame programy, v ktorých mladí profesionáli nachádzajú výzvy a majú možnosť učiť sa, tvoriť a napredovať. Nezáleží na tom, v akom tíme, funkčnej oblasti či divízii naši zamestnanci pôsobia, podporujeme ich, aby sa aktívne zapájali – stážistov aj medzinárodných manažérov. V spoločnosti Henkel veríme, že práve na tom sú postavené pracovné miesta budúcnosti.

 

why-henkel-collage-nicolas-desktop-Zoznámte sa s Nicolasom, Regional Purchasing Manažérom: „V spoločnosti Henkel som začal pracovať ako stážista v Brazílii a o šesť rokov neskôr som sa presunul do Nemecka. Moji nadriadení a mentori mi pomohli rásť a rozvíjať kariéru. Už na začiatku som dostal zodpovednosť a som vďačný za nespočetné množstvo príležitostí. Mojím obľúbeným projektom bolo zníženie našej globálnej stopy zmenou miestnych zmlúv o dodávkach energie z bežnej na zelenú energiu. Táto firma je stále v pohybe. Rovnako ako ja.“

#4 V spoločnosti Henkel Slovensko ponúkame viac ako len prácu.

Ako lídri v oblasti udržateľnosti sa snažíme byť priekopníkmi nových riešení pre udržateľný rozvoj a zároveň pokračovať v zodpovednom formovaní nášho podnikania a zvyšovať ekonomický úspech. Táto ambícia zahŕňa všetky činnosti našej spoločnosti – v rámci celého hodnotového reťazca.

Koláž prostredia spoločnosti Henkel a zodpovednosti, ktorú preberáme. V spoločnosti Henkel zamestnanci robia viac, než len prácu.

Sme odhodlaní byť lídrami v oblasti udržateľnosti.
Naším cieľom je vytvárať udržateľnú hodnotu všetkým, čo robíme – spolu so zamestnancami, partnermi a zainteresovanými stranami. Preberáme zodpovednosť za bezpečnosť a zdravie zamestnancov, zákazníkov a spotrebiteľov, ochranu životného prostredia a kvalitu života v komunitách, v ktorých pôsobíme.

Prispievame k ochrane klímy, využívame obnoviteľné zdroje energie a znižujeme spotrebu energie a emisie.
Dlhodobou víziou spoločnosti Henkel je stať sa klimaticky pozitívnou a dosiahnuť pokrok v ďalších relevantných častiach hodnotového reťazca a tak aktívne prispievať k ochrane klímy. Na ceste ku klimatickej pozitivite chceme do roku 2030 znížiť spotrebu energie v našich výrobných závodoch o 50 % na tonu výrobku a uhlíkovú stopu našej výroby o 75 % v porovnaní so základným rokom 2010. Okrem toho sa snažíme do roku 2030 získať 100 % elektrickej energie, ktorú nakupujeme na výrobu, z obnoviteľných zdrojov.

Vytváraním inteligentnejších obalov poháňame pokrok smerom k obehovému hospodárstvu.
Naším poslaním je zahrnúť materiály z udržateľných zdrojov do inteligentných návrhov, aby sa uzavrel cyklus. Naším cieľom je navrhovať obaly z najudržateľnejších dostupných materiálov a zároveň používať čo najmenšie množstvo obalového materiálu – to všetko bez zníženia vysokej úrovne výkonu, ktorú spotrebitelia očakávajú. Do roku 2025 chceme znížiť množstvo primárnych plastov z fosílnych zdrojov v našich spotrebiteľských výrobkoch o 50 %. Dosiahneme to zvýšením podielu recyklovaných plastov na viac ako 30 %, znížením objemu plastov a čoraz častejším používaním plastov na biologickej báze.

Sme odhodlaní rozšíriť náš pozitívny vplyv na komunity.
Chceme aktívne prispievať k spoločenskému pokroku a podpore ľudí. Na rok 2025 sme si stanovili cieľ prispieť k zlepšeniu života 20 miliónov ľudí na celom svete. Na podporu sociálneho pokroku spolupracujeme s neziskovými organizáciami. Napríklad partnerstvo s rozvojovou organizáciou Solidaridad sa zameriava na odbornú prípravu a ďalšie vzdelávanie drobných poľnohospodárov s cieľom zlepšiť živobytie a posilniť ochranu prírody prostredníctvom metód ekologického poľnohospodárstva.

 

why-henkel-collage-eduardo-desktop-Zoznámte sa s Eduardom, International Packaging Manažérom: „Vždy bolo pre mňa dôležité nielen pracovať, ale aj nejakým spôsobom zlepšovať životy ľudí. Práca v spoločnosti Henkel mi umožňuje rozvíjať sa v mojom odbore, baviť sa pri práci a robiť svet udržateľnejším. Mojím poslaním ako manažéra pre obaly je znižovať spotrebu plastov. Pre mňa je to viac ako len práca.”

Naše aktivity organizujeme do štyroch oblastí.

1. Firemné dobrovoľníctvo: V rámci nášho firemného záväzku podporujeme zamestnancov a bývalých zamestnancov v dobrovoľníckych aktivitách vo vzdelávacej, sociálnej, zdravotníckej, kultúrnej či ekologickej sfére, ale vítame aj tímové dobrovoľnícke aktivity.

2. Sociálne partnerstvá: V rámci firemného záväzku uzatvárame sociálne partnerstvá a aktivity v komunitách, v ktorých pôsobíme, na podporu vzdelávania, ktoré riadia Henkel Corporate Citizenship a obchodné divízie.

3. Pomoc v núdzi: Po prírodných katastrofách Henkel reaguje rýchlo a bez byrokracie, aby poskytol pomoc tam, kde je potrebné, v akomkoľvek kúte sveta.

Založili sme nadácie.
Od roku 1958 podporuje nadácia Dr. Jost Henkel Stiftung akademickú rozmanitosť a podporuje ambicióznych mladých ľudí v štúdiu – flexibilným, jedinečným a medzinárodným spôsobom. V januári 2011 spoločnosť Henkel založila nadáciu Fritz Henkel Stiftung, ktorá zastrešuje našu spoločenskú angažovanosť a podporuje naše aktivity. Podčiarkuje náš dlhodobý záväzok k sociálnej angažovanosti, ktorá presahuje rámec priamych obchodných záujmov. Pod záštitou Fritz Henkel Stiftung bola na Slovensku založená aj Nádácia Henkel Slovensko, ktorá primárne pomáha cieľovej skupine seniorov.

 

why-henkel-collage-isabella-desktop-Zoznámte sa s Isabellou, Regional Diversity and Inclusion Manager LATAM: „V spoločnosti Henkel pracujem ako manažérka pre diverzitu a inklúziu a sociálna angažovanosť našej firmy ma vždy inšpiruje. Zapojila som sa do jedného z projektov MIT v Ugande a pracovala som ako dobrovoľníčka v sirotinci. Túto iniciatívu začal a viedol iný kolega zo spoločnosti Henkel a pomohla viac ako 1 000 ľuďom v Ugande z hľadiska vzdelávania, zdravia, istoty zamestnania a bezpečnosti. Zapojením sa do takýchto projektov môžem ovplyvniť nielen svoju prácu, ale aj miestne dianie v spoločnosti na celom svete.“

Preskúmajte výhody práce v spoločnosti Henkel a Henkel Slovensko

Zistite viac o svojej budúcnosti v spoločnosti Henkel

Tváre rôznych zamestnancov spoločnosti Henkel. Vyžaruje z nich sebavedomie a usmievajú sa.

Poďme spoločne priniesť zmenu

Kariéra v našej spoločnosti znamená rast v energickej a rôznorodej kultúre založenej na dôvere a spolupatričnosti a možnosť realizovať nové idey v praxi. 
Máte odvahu prispievať k zmenám? Ozvite sa nám.